Az emodzsi, ami sokakat kiakaszt, pedig nem is sejted – Sértőnek találják

A fiatalok szerint ez az emodzsi már nem kedves visszajelzés, hanem burkolt sértés.

A passzív-agresszív emodzsi
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

Szinte mindenki használ emodzsikat a Messenger-beszélgetések során, de mindenkinek mások a megszokottak, a kedvencek. Van viszont egy, amit szinte mindenki bevet néha, mégsem sejtik róla, hogy passzív-agresszívnak hat.

A fiatalabb generáció tagjai számára egy bizonyos jel egészen kiakasztó, sőt sokak számára sértő, ezért arra szólítják fel az idősebbeket, hogy inkább ne küldjék el ezeket.

Az emodzsi, ami passzív-agresszívnak hat

Egy Reddit-felhasználó tett közzé egy bejegyzést arról, hogy a fiatalabb korosztály, legfőképpen a Z generációsok idegesítőnek találják a hüvelykujj felmutatását jelző lájkemodzsit. Bár ez alapvetően azt jelenti, hogy „jó”, „oké”, sokak szerint mégis kifejezetten udvariatlan, és hanyagságot, valamint az érdeklődés hiányát jelzi.

 A fiatalabbak számára  én 24 vagyok – a hüvelykujjemodzsi kifejezetten passzív-agresszív. Ha valaki csak ennyit küld, az nagyon udvariatlan. Szóval nekem is furcsa volt megszokni, mert nálunk a munkahelyen is ezt használják. Az én korosztályomból senki nem alkalmazza, de az X generációs kollégák folyton. Idő kellett, mire elfogadtam, hogy ettől még nem haragszanak rám  írta egy felhasználó

A cikk az ajánló után folytatódik

Az illatok terápiás ereje

Már megvásárolható a Femina első könyve: 

A láthatatlan gyógyító

Molnár Éva kötete egy különleges utazásra hív az illatok gyógyító világába — az ókori füstölőktől egészen a modern olfaktív terápiáig.
Hogyan hatnak ránk az illatok? Miért kapcsolódik össze ennyire mélyen az emlékezet, a lélek és a szaglás? És hogyan segíthetnek az illatok a testi-lelki harmónia megtalálásában? 

Promóció

Szóval legközelebb, ha azon gondolkodsz, hogy odabiggyeszd azt a kis makacs hüvelykujjat az üzeneted végére, lehet, hogy jobb, ha kihagyod. Legalábbis akkor, ha nem akarsz flegmának vagy passzív-agresszívnek tűnni.

5 mérgező szokás, amit a passzív-agresszív emberek gyakran használnak: nem tűnik fel, pedig nagyon káros

Ezek a szokások a legtöbb passzív-agresszív emberre jellemzőek. Gyakran ezekkel manipulálnak másokat.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük