6 mondat, ami arra utal, hogy mentálisan erősebb vagy az átlagnál - Te gyakran használod őket?
A mentálisan erős emberek sokszor mondják ezeket a mondatokat, vagy teszik fel ezeket a kérdéseket önmaguknak. Nagyon hasznosak és fontosak.
Scott Mautz előadóként, a LinkedIn Learning oktatójaként, valamint a Procter & Gamble nevű cég korábbi felsővezetőjeként nagy tapasztalattal rendelkezik a vezetői pozíciókat betöltő emberekkel kapcsolatban. Ráadásul körülbelül harminc éven keresztül tanulmányozta azt, hogy mi teszi őket mentálisan erőssé.
Arra jött rá, hogy hat alapvető erősség, tulajdonság segíti őket ebben, és ezek gyakorlásával más is növelheti a mentális erejét. Ezek pedig a következők: önbizalom, lelkierő, bátorság, döntéshozatali képesség, célokra való fókuszálás, üzenetküldés mások felé - ez azt jelenti, hogy pozitív gondolkodásukat és elkötelezettségüket környezetük felé is közvetítik. De a szakértő szerint van néhány mondat és kérdés is, ami csak a mentálisan erős emberekre jellemző: a CNBC oldalán árulta el ezeket.
A mentálisan erős emberek mondatai
„Elég vagyok.”
Nagyon könnyű azt érezni, hogy nem vagy elég. Természetes, hogy néha mindenki belesüllyed abba a hibába, hogy másokhoz hasonlítgatja magát, és emiatt úgy érzi, nem elég jó. Gyakran hiszi az ember, hogy különbségeink akadályozzák sikert, pedig valójában segíthetnek is ennek elérésében. Az egyetlen összehasonlítás, amely valóban releváns, az aközött van, aki tegnap voltál, és aki ma vagy.
Az egyetlen igazán fontos kérdés az, hogy fejlődsz-e, vagy sem. A mentálisan erős emberek emlékeztetik magukat erre, hogy megerősítsék önbizalmukat.
„Milyen lehetőségeket rejt ez a visszaesés?”
Akkor edzed igazán jól a lelkierődet és a bátorságodat, amikor segítesz önmagadnak és másoknak a korlátok helyett a nehézségek során felmerülő lehetőségekre összpontosítani. Ez a lelki erősség alapvető építőköve. Az ember hajlamos arra összpontosítani, amit a csapások miatt elveszített - például az időre, a pénzre, a haladásra, az önbizalomra, az identitásunkra vagy akár a munkára.
A mentálisan erős emberek viszont arra koncentrálnak, hogy a nehézségek ellenére mi az, amijük van, és milyen lehetőségek, opciók állnak még előttük.
„Hagyom magam elég nagyot álmodni?”
Akik mentálisan erősebbek az átlagnál, azok általában nagyban gondolkodnak. Megengedik ezt maguknak, és másokat is erre biztatnak. Pedig ez nem is olyan egyszerű, mint amilyennek hangzik. Az emberek nagy része túlterhelt a napi feladatok miatt, és lefoglalják őket a prioritások, valamint a zavaró tényezők. Kinek lenne így ideje nagyot álmodni? Ráadásul sokszor meg is győzik magukat arról, hogy nagy dolgok csak másokkal történhetnek, velük nem.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ha viszont növelnéd a mentális erődet, hinned kell, hogy megteheted ezt, és azt is, hogy veled is megtörténhetnek. Ha nagyban gondolkodsz, és merész vagy, az segít hogy jobb, sikeresebb legyél.
„Mi az ára a határozatlanságnak?”
A mentálisan erős, határozott személyek nem akadnak fenn azon, hogy mi lesz, ha rossz döntést hoznak, és nem félnek attól, hogy mi történik, ha rossz embernek szólnak, rossz hívást ejtenek meg. Emlékeztetik önmagukat - és gyakran a többieket is -, hogy milyen következményekkel jár az, ha csak halogatják a döntéseket.
A szakember elárulta, egy híres rockénekes egyszer a következőket mondta: „Ha úgy döntesz, hogy nem döntesz, akkor is választasz.” A döntés gyakran nehéz, de a határozatlanság is kellemetlen következményekkel járhat.
„Én irányítom azt, amit csak lehet?”
A mentális erő szorosan összefügg a teljesítménnyel. Ahhoz, hogy elérd a céljaidat, szükséged van célfókuszáltságra. Ha túlzott figyelmet fordítasz olyanokra, amiket nem kontrollálhatsz, akkor letévedsz a céljaidhoz vezető útról. A szakértő azt javasolja, hozz létre egy egyszerű, kétoszlopos táblázatot. Az első legyen a kudarcoké, a második a rendszereké.
A kudarcok részben sorold fel azokat az akadályokat, amelyek miatt aggódsz, és amelyek megakadályozhatják, hogy elérd, amit akarsz. Ezután karikázd be azokat, amiken változtatni tudsz, amiket irányítani tudsz. A második részben sorold fel az összes olyan folyamatot, eljárást, struktúrát, amiket bevezethetsz megoldásként, és amelyek segítenek leküzdeni a kihívásokat.
„Nem kötelező ezt csinálnom, hanem megcsinálhatom ezt.”
Bár apró különbségnek tűnik, mégis sokat számít. Itt a szakértő szerint a hozzáálláson van a hangsúly. Elárulta, azokon a napokon, amikor a munkája miatt utaznia kell, amit már nem igazán élvez, nem arra gondol, hogy kötelező megtennie, hanem arra, hogy megteheti, lehetősége van rá, és meg is fogja csinálni. A felkínálkozó lehetőségeket nézi, és azt, hogy miért is jó mindez.
Például: „Hamarosan színpadra állok, vitaindító beszédet tartok, és megosztok olyan meglátásokat, inspirációkat, amelyek segítenek az embereknek.” Így emlékezteti magát munkája minden jó részére, ezt a pozitivitást, örömöt és jó hozzáállást pedig magával viszi az egész útra.
5 szokás, amit felejts el, ha mentálisan erős akarsz lenni: nem lehetsz nagylelkű az energiavámpírokkal
A pszichoterapeuta szerint ezektől a mérgező szokásoktól meg kell szabadulnod ahhoz, hogy mentálisan erős légy.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)