Így égess el óriási mennyiségű kalóriát: 30 perces otthoni edzéssel is lehet

Elég, ha heti három-négy alkalommal csinálod.

Otthoni edzés kezdőknek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A fogyókúra igen hasznos kiegészítője a mozgás, ez ugyanis képes megvédeni attól, hogy a diéta miatt fennálló kalóriahiány következtében izmot veszíts, lassuljon az anyagcseréd, később pedig visszahízz.

Az izmok fenntartása jóval több kalóriát igényel, mint a zsírpárnáké, ráadásul feszessé, formássá teszik a testet, így meghálálják, ha foglalkozol velük. Ehhez azonban nemcsak megfelelő táplálkozásra, de minimum heti három-négy - maximum hat - alkalommal mozgásra is szükség van. 

Otthoni edzés kezdőknek

Már azzal is remek eredményeket érhetsz el, ha csak otthon edzel, és egyszerre maximum fél órát szánsz a mozgásra. Ilyenkor azonban fontos, hogy olyan gyakorlatsorokat végezz, melyek kiemelkedően hatékonyak a zsírégetésben és izomépítésben, mint az erősítés és a HIIT-edzések.

Ha így mozogsz, azzal intenzíven megterheled az izmaidat, azok szövetén mikrorepedések keletkeznek, melyeket a testnek regenerálnia kell. Ahogy a repedések kipótolódnak, úgy növekszik az izom. Ezt a folyamatot utóégésnek nevezik, ugyanis a gyógyuláshoz szükséges energiafelhasználás miatt ilyenkor megemelkedik a test kalóriaszükséglete. Mivel az utóégés akár több napig is tarthat, érdemes a hét napjain váltogatva különböző izomcsoportokat edzeni, hogy párhuzamosan több helyen is aktív legyen a folyamat. Ha maximális hatékonyságra törekszel, kérd személyi edző segítségét egy program összeállításában.

Kezdőként jó választás lehet egy teljes testet átmozgató, saját súllyal, eszköz nélkül végzett edzés a heti program részeként. Ha kipróbálod, nagyjából egy-másfél hónap elteltével válts nehezebb tornára, hogy folyamatos legyen a fejlődés. Csináld a következő gyakorlatokat 5 perc bemelegítés után 45 másodpercig 10-15 másodperces szünetekkel, majd, ha végigértél rajtuk, kezdd elölről, és zárásként nyújts 5 percen keresztül, így összesen fél órát tesz ki a mozgás.

Fuss magas térdemeléssel egy helyben. Ne felejtsd el használni a karjaidat, és ügyelj arra, hogy a törzseddel ne dőlj meg nagyon se hátra, se előre.
Nyújtsd ki vállmagasságban a karod. Kis terpeszben ereszkedj egyenes háttal guggolásba. Figyelj rá, hogy a térded előtt mindig lásd a lábujjad, így nem csúszol túlzottan előre.
Fekvőtámaszban váltogatva húzd fel hol az egyik, hol a másik lábadat. Ügyelj rá, hogy a fenekedet ne told fel túl magasra, hanem egyenes vonalat tartson a tested!
Vedd fel a plank tartást. Itt is fontos, hogy egyenes legyen a törzsed. Ha elsőre nem sikerül 45 másodpercig tartani, ne keseredj el. Tarts kis szünetet, és folytasd.
Fekvőtámaszból fordulj ki jobbra, majd balra a képen látható módon. A tenyereden támaszkodj nagyjából a vállad alatt, ne előrébb!
Feküdj hanyatt, emeld fel a lábaidat, majd ollózz velük. Ne csak térdtől lefelé, hanem combból mozgasd őket!
Nyújtsd felfelé a lábadat, majd emeld meg a csípődet, és engedd vissza. A kezed eközben legyen lefelé fordítva a tested mellett.
Ülve emeld fel a lábaidat, és engedd kicsit hátrébb a felsőtested. Az orosz twisthez ebben a pózban fordulj ki jobbra és balra előretartott kezekkel.
Állásban tedd tarkóra a kezedet, és oldalt emelve a lábadat érintsd össze a térded és a könyöködet. Kicsit előredőlhetsz derékból, de ne görnyedj meg.
Rugózz vagy szökdelj aprókat a lábaiddal jobbra-balra, mindig ellentétesen ahhoz képest, mint amelyik kezedet előrenyújtod a levegőt bokszolva.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük