Kólát a hüvelybe! Hallottál a hajmeresztő fogamzásgátló módszerről?

Hiába magas a kóla savtartama, nem véd a terhesség ellen.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az emberi elme találékonyságát jelzi az a végtelen számú fogamzásgátlási módszer, amellyel a nők a nem kívánt terhesség ellen próbáltak védekezni.

Ezeknek a házi módszereknek a hatékonysága azonban legtöbbször kérdéses volt. Többek között például a kólás módszeré is.

A kóla mint fogamzásgátló?

Talán meglepő, de a két kulcsszóval - kóla, fogamzásgátló - ma is keresnek a módszerre a Google-ben. Az azonban, hogy a kóla hüvelybe juttatása szex után spermaölő hatású, csak egy nagyon ostoba városi legenda. Még az '50-es '60-as években terjedt el a tévhit, hogy a népszerű üdítőital savtartalmának köszönhetően elpusztítja a hímivarsejteket.

Az igazság azonban egyfelől az, hogy a spermiumok gyorsabban feljutnak a méhbe, mint hogy bármilyen folyadékkal végzett hüvelyöblítés utolérné őket. Másfelől a kóla savtartalma károsíthatja a hüvely nyálkahártyáját, védtelenebbé téve azt a fertőzésekkel szemben.

Fogamzásgátló-történelem

Lapozd végig az alábbi galériát, és ismerj meg néhány olyan tárgyat, amely a nem kívánt terhesség megakadályozását célozta meg. Bár némelyikük ma már megmosolyogtató - vagy éppen borzongás fog el tőle -, mindegyik hatékonyabb a kólánál.

A fogamzásgátlás története képekben: az erényövtől a tablettákig

Nézegess képeket!

Elolvasom

Prémium vitaminok szerves forrásából

Fedezd fel a BioTechUSA új, prémium étrendkiegészítőit, melyeket a természet által inspirált hatóanyagok gondos válogatásával alkottunk meg a szervezetünk optimális működésének támogatására. A funkcionális termékek tökéletesen kiegészítik egymást, így teljeskörű megoldást nyújtanak a legmagasabb szintű napi rutinhoz.   

Promóció

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük