4 mozdulat, ami mindenkit antipatikussá tesz mások szemében - A pszichológus szerint
A pszichológus szerint ezek a mozdulatok antipatikussá tesznek mások szemében, és rossz benyomást keltenek. Érdemes odafigyelni rájuk.
A testbeszéd olyan nonverbális jelekből áll, amikről sokszor nem is tudunk. Mozdulataink ugyanis olyan, gyakran tudattalan üzeneteket, jelzéseket hordoznak, melyek erőteljes hatással vannak másokra, és befolyásolják az első benyomást, illetve később a szimpátiát is.
Előfordulhat, hogy néha úgy válsz antipatikussá csupán a testtartásod, a kézmozdulataid vagy a grimaszaid miatt az emberek szemében, hogy közben nem is sejted. Pedig ha ügyelnél a nonverbális kommunikációdra, esetleg trükköznél is vele kicsit, rögtön belophatnád magad mindenki szívébe. Ha azt szeretnéd, hogy megkedveljenek, a következőkre figyelj oda.
Mozdulatok, amik antipatikussá tesznek
„Resting angry face”, vagyis flegma, mérges arc
Ronald E. Riggio pszichológus a Psychology Today oldalán árulta el, melyek azok a mozdulatok, arckifejezések, amik azonnal antipatikussá tesznek mások szemében, és akár a környezeted sértőnek, bántónak is találhatja őket. A resting bitch face kifejezést valószínűleg mindenki ismeri, a resting angry face pedig ehhez hasonló. Ez egyébként nem feltétlenül abból ered, hogy valakinek mindig kiülnek az érzelmei az arcára, hanem abból is, hogy milyenek az arcvonásai.
Vannak, akiknek semleges, esetleg komoly ábrázatuk alapvetően kedvesebbnek, vidámabbnak tűnik, például, ha szájuk enyhén felfelé görbül, szemeik csillognak, tekintetük érdeklődő, ragyogó. Vannak azonban, akik arca hajlamos alapvetően unalmat, flegmaságot vagy dühöt üzenni - persze tudattalanul - mások felé, főleg akkor, ha szájzuguk kicsit lefelé görbül, szemeik kisebbek, szűkebbek. Erről senki nem tehet, de tehetsz az ellen, hogy ha nagyon fontos emberekről, szituációkról van szó, ne hass negatívan a környezetedre.
A szakértő azt javasolja, fotózd le magad, nézd meg az arcodat, és ha negatívnak ítéled meg az összhatást, igyekezz enyhén mosolyogni, szándékosan kedvesebb arckifejezéseket magadra erőltetni, ha a helyzet úgy kívánja.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Túl sok ideges jelzés
A szakértő kiemelte, hogy az első benyomásokkal kapcsolatos kutatások megállapították: azokat az embereket, akik az idegesség jeleit mutatják (kezek dörzsölése, gyors szemmozgások, az arc piszkálása, érintgetése, dörzsölése) az idegenek kevésbé értékelték pozitívan. Néhányan hajlamosabbak a hasonló testbeszédre akár attól függetlenül is, hogy idegesek, vagy sem.
Ezért is fontos, hogy tudatosítsd, mit csinálsz a kezeddel, a szemeddel, a testeddel, ha pedig másokkal találkozol, próbáld tudatosan kerülni az idegesség sztereotip jeleit. Akár videót is készíthetsz arról, ahogy emberekkel beszélsz, így megnézheted, mennyire tűnsz szorongónak, izgatottnak. Ha ugyanis lazának, természetesnek hat a viselkedésed, sokkal pozitívabban ítélnek majd meg.
Nincs szinkronban a testbeszéd
Amikor másokkal interakcióba lépünk, akkor nagyobb az összhang, ha nonverbális viselkedésünk szinkronba kerül annak a személynek a viselkedésével, akivel beszélünk. A szinkron egy másik formája a saját testbeszédünk jelzéseit foglalja magában. Például egy boldog arc feszült testtartással és merev karokkal párosulva furcsán, negatívan hat.
Érdemes koncentrálnod a másikra, figyelned arra, amit csinál, amit mond. Nézd meg a testbeszédüket is, és próbálj szinkronba kerülni velük. Ezzel szimpatikussá válsz majd, és egy hullámhosszra kerültök. Ez egyébként alapvetően természetes módon is megtörténik, ha valakivel belemélyedsz egy beszélgetésbe, és teljesen ráhangolódtok egymásra.
Túl feszült, szinte robotikus testmozgás
A feszült, szinte robotikus mozgásra hasonlító testbeszéd negatív benyomást kelthet másokban, de az is, ha valaki nagyon extrémen gesztikulál. A folyékony, természetes, kifejező mozdulatokat értékelik inkább pozitívan az emberek. A jó benyomás kialakításának kulcsa a gördülékeny és mérsékelt nonverbális viselkedés. Ezt úgy érheted el, hogy figyeled magad, az emberek visszajelzéseit, és tudatosan tanulsz, gyakorolsz.
10 mozdulat, amivel tudat alatt mindenkiben szimpátiát keltesz: figyelj rájuk az első percekben
Sok minden múlhat ezeken az apróságokon.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!
- testbeszéd
- mozdulat