Miről árulkodik, ha a beszélgetőpartner elfordítja a testét? Nem jelent túl jót
A testbeszéd könnyedén elárulja, szimpatikusnak vagy antipatikusnak talál-e a másik. Csupán pár mozdulatra kell odafigyelni.


- Elképesztően sikkes formában tért vissza a ’60-as évek sminktrendje: a dupla tusvonal idén így divatos »
- Johnny Depp 21 éves lánya a tökéletes Chanel-lány: frufruval még bájosabb Lily-Rose »
- Divatos és nőies, de nem kíméli a lábat a magassarkú: bütyök is kialakulhat, ha ezekre a dolgokra nem figyelsz »
- Kvíz: mennyire ismered Magyarországot? Teszteld magad!
- Kvíz: melyik folyó mellett van Makó? 10 kérdés Magyarország földrajzáról
- Gregor Bernadett levágatta hosszú haját: a rövidebb frizurát imádják a rajongói
- 10 kérdés biológiából, amit a suliban még tudni kellett: melyik igaz az állítások közül?
- Ő Gallusz Niki ritkán látott párja: Laurával 10 éve egy párt alkotnak
Néhány mozdulat vagy gesztus annyira tudattalan, hogy csak nagy odafigyeléssel tudja kontrollálni őket az ember. Éppen ezért van az, hogy a testbeszéd önkéntelenül is árulkodik az érzésekről, a személyiségjegyekről és a véleményről.
Néhány testtartás megmutatja, hogy valaki nem érzi jól magát a kialakult helyzetben, nem kedveli, sőt, kifejezetten ellenszenvesnek találja a beszélgetőpartnerét. A következő viselkedések egyértelműen antipátiáról árulkodnak.
Amikor elfordítja a testét
Ha egy embert érdekli a másik, illetve annak mondandója, akkor igazán odafigyel rá - és ezt a teste is jelzi. Teljes mértékben odafordul felé: mind a felsőteste, mind a lábfeje a partner irányába néz. Ha ez nem így történik, hanem inkább elfordul egy kicsit, az arról árulkodik, hogy kellemetlenül érzi magát a helyzetben, nem szimpatizál az illetővel, és minél hamarabb szeretne menekülni a beszélgetésből.

Szintén ezt mutatja, ha a megszokottnál sokkal távolabb áll a másiktól. Persze, a személyes tér betartása fontos, de, ha valaki ennél jóval messzebb helyezkedik, az szintén antipátiát jelez. Ha ráadásul a partner közeledni próbálna, ő viszont azonnal hátralép, az ellenérzés valószínűleg még erősebb, reakciója pedig azt üzeni, hogy a lehető leggyorsabban szeretné befejezni a beszélgetést.
Árulkodó orr és szemek
A kutatások szerint az emberek gyakran megérintik az orrukat, amikor valami negatív dolog történik, vagy, amikor valaki olyannal kell szóba elegyedniük, akivel nem szimpatizálnak. Ha a másik tehát gyakran nyúl az arcának e részéhez, többször is megdörzsöli, megvakarja az orrát, az szintén ellenszenvről mesél.
Jellemző még ilyenkor az, hogy az illető kerüli a szemkontaktust, feltűnően gyakran elpillant, vagy lefelé, illetve oldalra irányul a tekintete. Ez ráadásul egyben érdektelenséget és a tisztelet hiányát is jelzi.
Apró, de sokatmondó mozdulatok
Mindezeken kívül is rengeteg kisebb mozdulat van, ami sokaknak fel sem tűnik, pedig szintén arról árulkodik, hogy a másik nem kedveli a beszélgetőpartnerét. Ilyen többek között a karba tett kéz, az ajkak összeszorítása, a nyak gyakori megérintése, valamint az ásítás és az óra nézegetése is. Ezek egyébként nem csupán antipátiát mutatnak, hanem azt is, hogy az illetőt nem foglalkoztatja a másik mondandója, vagy unatkozik, ám néha túl nagy nyomás és stressz alatt is hajlamosak így viselkedni az emberek.
Ellenszenvet keltő testtartások
Ha azt szeretnéd, hogy mások gyorsan megkedveljenek, a következő mozdulatokat, testhelyzeteket mindenképpen kerüld el, mert szinte azonnal antipatikusnak mutatnak.
OLVASD EL EZT IS!

- ellenszenves
- pszichológia