A leggyakoribb kérdés az állásinterjún, mégis sokan rosszul válaszolnak – Ezt mondd, hogy a tiéd legyen az állás

Néhány állásinterjús kérdés, amire készülj fel!

Kérdések az állásinterjún
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Míg az ezredfordulót megelőzően előfordult, hogy valaki arról a munkahelyről ment nyugdíjba, ahol évtizedekkel korábban dolgozni kezdett, ma már azt javasolják a szakemberek, hogy érdemes bizonyos időközönként - 5-8 évente - munkahelyet váltani. Persze az álláskeresés jellemzően stresszes dolog, különösen, ha valaki már kijött a gyakorlatból, de egy kis elszántsággal sikerülhet.

Mielőbb azonban behívnak egy állásinterjúra, érdemes alaposan felkészülni a legjellemzőbb kérdésekre.

Kérdés az állásinterjún

"Mesélne egy kicsit magáról?"

Ez egyfajta bemelegítő kérdés lehet az állásinterjún, de fontos, hogy milyen választ adsz. Ne mesélj magadról sok személyes dolgot, az sem célravezető, ha felmondod az önéletrajzodat, hiszen már úgyis olvasták. Igyekezz olyasmit elmondani, ami kicsit színesítheti az önéletrajzodat, és a választ mindig szabd az adott állásinterjúhoz. Szabadidős tevékenységet, hobbit akkor lehet érdemes felhozni, ha kapcsolódik a megpályázott álláshoz, például valamilyen sporteredmény mutathatja a kitartásodat, de az, hogy szeretsz zenét hallgatni, nem különösebben lényeges információ.

"Miért önt kellene választanunk erre a pozícióra?"

Ez a leggyakoribb kérdés az állásinterjún, mégis sokan rosszul felelnek rá. Ahhoz, hogy erre a kérdésre a munkáltató számára vonzó választ adhass, először is fontos, hogy hangsúlyozd a szakmai hozzáértésedet, a korábbi munkáid során hasonló beosztásban szerzett tapasztalataidat. Emellett emeld ki a végzett munkával kapcsolatos személyes érdeklődésedet, érezzék, hogy motivált vagy, illetve mondd el, hogy a cég szellemisége, értékrendje mennyire közel áll hozzád. Ehhez természetesen fontos, hogy előzetesen minél több információt gyűjts be a cégről: akár a vállalat weboldaláról, akár közösségimédia-felületéről vagy olyan ismerősöktől, akiknek van valamilyen személyes tapasztalatuk a céggel.

"Miért szeretne eljönni a mostani munkahelyéről?"

Ha már nagyon nem érzed magad komfortosan a korábbi munkahelyeden, netán az ott töltött idő alatt megutáltad a főnöködet vagy a munkatársakat, ezeket az információkat tartsd meg magadnak. A feltett kérdésre adott válaszod ne legyen se kritikus, se indulatos, fogalmazz tárgyilagosan, személyeskedés nélkül. Mondd inkább, hogy a jelenleg végzett munkádban túl sok a rutinfeladat, úgy érzed, ideje váltani, új kihívásokra, célokra vágysz.

A cikk az ajánló után folytatódik

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

"Mi a fizetési igénye?"

Nem ritka, hogy a cégek az álláshirdetésben nem adják meg a pontos fizetést, hanem kérik, hogy a jelentkező határozza meg a bérigényét. Érdemes az állásinterjú előtt tájékozódni fórumokon, csoportokban, fizetési körképekben az adott céggel, illetve az adott munkakörrel kapcsolatos fizetésekről. Esetleg, ha van már a cégnél dolgozó ismerősöd, akkor tőle is ajánlott informálódni. Az állásinterjún ne konkrét összeget, inkább egy fizetési sávot adj meg. Esetleg hozzáteheted, hogy bizonyos béren kívüli juttatások - például céges autó, munkába járás költségtérítése vagy távmunka finanszírozása - esetén ez lehet egy kicsivel alacsonyabb is.

Így használd a LinkedInt, ha jó állást szeretnél: nagyon nem mindegy, milyen a profilod

A LinkedIn hasznos platform az álláskeresők számára: így használd, hogy tényleg gyorsan megkaparintsd álmaid melóját.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük