Másodpercek alatt kiszúrhatod, hogy valaki hazudik - Ezeket kell figyelni hozzá

Ha ezt veszed észre a beszélgetőpartnereden, nem mond igazat neked. Ne hagyd, hogy átverjenek, figyeld a jeleket, és buktasd le a hazudozót!

Hazugság gyors kiszúrása
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egy kutatás szerint a 18 év felettiek 60%-a nem tud úgy beszélgetni, hogy tízpercenként ne füllentene valamit, és a felnőttek ennyi idő alatt átlagosan három hazugságot mondanak. A legtöbben a szüleiknek nem mondanak igazat, őket követik a barátok, a testvérek, majd pedig a partnerek a sorban.

A hazugságok jó része ártalmatlan, úgynevezett kegyes hazugság, amit mások érdekében mondanak, más részük szürke hazugság, ami gyakran a kulturális normák részét képezi - például a „Hogy vagy?” kérdésre a „Jól” válasz. Vannak azonban olyan, komolyabb esetek, amikor jó tudni, ha a másik nem mond igazat annak ellenére, hogy ezt nem mindig könnyű megállapítani. Ha viszont figyeled a beszélgetőpartnered viselkedését, mozdulatait, másodpercek alatt kiszúrhatod a hazugságot.

Így szúrd ki másodpercek alatt a hazugságot

A nonverbális kommunikáció gyakran olyan érzésekről, gondolatokról is árulkodik, amiket szavakkal nem mondunk ki, vagy nem akarunk kimondani. Az agy, illetve a test sokszor a hazugságokra is reagál, és akármennyire is próbál valaki valótlant állítani, mozdulatai számtalanszor leleplezik. Csak kevesen tudják, mit is kell pontosan nézni a másikon, hogy ők is észrevegyék.

Ha azt szeretnéd, hogy ne verhessenek át, és gyorsan kiszúrd a hazugságokat, a következőket figyeld a beszélgetőpartnereden. Érdemes például keresni a szokásostól eltérő gesztusokat, de ezeken kívül is van néhány árulkodó jel. Ha ezeket látod az illetőn, nagyon valószínű, hogy nem mond igazat:

  • Szokatlanul gyakori pislogás.
  • Szabálytalan, megszakított szemkontaktus.
  • Folyton körbetekintget, el-elnéz a másikról.
  • Gyorsan, zavartan mozgatja a fejét beszéd közben.
  • Sokszor megérinti magát, például az arcát vagy a nyakát.
  • Bólogat, miközben nemet mond, vagy rázza a fejét, miközben igent.
  • Kipirult arc.
  • Az ujjak dörzsölése, piszkálása.
  • Verejtékezés, izzadás.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Persze, ha ezeket tapasztalod, akkor sem minden esetben igaz, hogy az illető hazudik. Az is lehet például, hogy borzasztóan izgul, vagy zavarban van. De ha többet is észreveszel rajta a fentiek közül, érdemes gyanakodni.

Olvass tovább! Apróságok, amiktől mindenki vonzóbbnak tűnik

A következő apróságok tudományosan bizonyítottan működnek: ha ezeket alkalmazza valaki, sokkal csábítóbbnak, szexibbnek és szimpatikusabbnak látják majd az emberek.

8 apróság a testbeszédben, amitől mindenki vonzóbbnak tűnik - Tudományosan bizonyított trükkök

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük