Mindennapi életképek a ’90-es évek Kelet-Európájából: így látta a magyarokat a belga fotós
A mindennapi életképeken visszaköszön a szocializmus időszaka is.
A rendszerváltás utáni Kelet-Európa - beleértve Magyarországot is - csak lassan éledezett a szocializmus éveiben eltöltött hosszú évtizedek után. Bár a gazdaság egyre inkább fellendülőben volt, és a boltok polcaira is egyre több nyugati árucikk került fel, a keleti blokk egykori légköre még a ’90-es években is felfedezhető volt egy kívülállónak.
A belga díjnyertes fotós, Carl De Keyzer ebben az időszakban keresett fel több országot is a vasfüggöny keleti oldaláról, képein pedig a mindennapok valóságát mutatja be.
Így látta a belga fotós a ’90-es évek Kelet- és Közép-Európáját
Carl De Keyzer 1982-ben lett szabadúszó fotós, az ezt követő éveiben pedig nagy hangsúlyt fektetett az egykori Szovjetunió és India társadalmi problémáira. A ’90-es évek közepén végül Kelet-Európába is ellátogatott, az itt tapasztalt mindennapi élet pedig annyira lenyűgözte, hogy egy egész publikációt szentelt képeinek Az Édentől keletre címmel, ami 1996-ban jelent meg. Útja során Magyarországon is több várost felkeresett, Budapesten és Kecskeméten is talált ihletet munkájához.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
(Képek forrása: carldekeyzer / Instagram.)