Rák, allergia és krónikus fáradtság ellen
Nem kell mesterséges gyógymódokhoz folyamodnod, ha egészséges akarsz maradni.
Az elmúlt évtizedben világszerte számtalan tudományos kutatás foglalkozott a probiotikumok egészségvédő hatásaival. A vizsgálatok során bebizonyosodott, hogy rengeteg betegség megelőzésében fontos szerepet játszanak ezek a hasznos mikroorganizmusok.
Mik azok a probiotikumok?
A probiotikumok a szervezetben élő jótékony hatású baktériumok, melyek a vastagbélben fejtik ki pozitív hatásukat, és számtalan betegség kialakulása ellen védelmet nyújtanak. Sok baktériumtörzs tartozik a probiotikumok közé, a legjelentősebbek azonban minden bizonnyal a tejsavbaktériumok – más néven lactobacillusok.
A hasznos mikroorganizmusok a szervezetbe került tejcukorból tejsavat képeznek, így rengeteg betegség ellen védelmet biztosítanak. A tejsavbaktériumok mellett szintén nagyon fontos szervezeted működése szempontjából a streptococcus és a bifidobaktérium nevű probiotikumok jelenléte a testben. Mindkét baktériumfaj olyan anyagcseretermékeket hoz létre, melyek pozitív hatást gyakorolnak az egészségedre.
Milyen problémák ellen nyújtanak védelmet?
- Allergia.
- Daganatos megbetegedések.
- Magas koleszterinszint.
- Bőrbetegségek, például psoriasis.
- Állandó fáradtság.
- Emésztési problémák.
- Cukorbetegség.
- Gombás betegségek.
Jótékony segítség
Az immunrendszer megfelelő működéséhez szükséges anyagok 70%-át a bélflóra termeli. Épp ezért a betegségmegelőzés szempontjából rendkívül fontos, hogy a belek működésének egyensúlya rendben legyen.
A probiotikumok károsodás nélkül jutnak keresztül az egész tápcsatornán. Mind a gyomorsav, mind a különböző emésztőenzimek hatásainak ellenállnak, így a vastagbélbe kerülve fejthetik ki pozitív hatásaikat. Segítségükkel a szervezet könnyebben küzdheti le az esetleges fertőzéseket, jelenlétükkel gátolják a kórokozók elszaporodását, így erősítve az immunrendszert. A probiotikumok lebontják a vastagbélbe került emésztetlen szénhidrátokat, továbbá segítik az ásványi anyagok és vitaminok felhasználását. Elősegítik a koleszterinszint csökkentését, illetve antioxidáns tulajdonságuk révén megakadályozzák a szabadgyökök képződését – így bizonyos fokú védelmet nyújtanak a daganatos betegségekkel szemben.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Mi okozza tested egyensúlyának felborulását?
A bélflóra érzékeny egyensúlyát számtalan tényező kibillentheti, azonban elsősorban az egészségtelen életmód okolható érte. A nem megfelelő – egyoldalú – táplálkozás, a mindennapi rohanás, a stressz mind-mind felelőssé tehető a vastagbélben élő jótékony baktériumok számának csökkenéséért. Ezenkívül a különböző antibiotikumok szedése is ronthat a helyzeten. Az orvos által felírt szerek ugyan elpusztítják a betegségeket okozó káros baktériumokat, de velük együtt a jótékony mikroorganizmusokat is tizedelik. Mindezen hatások tehát felborítják tested egyensúlyát, így számtalan betegség kialakulásához nyújtanak megfelelő terepet.
Milyen élelmiszerek tartalmaznak probiotikumokat?
Ha szeretnéd megelőzni a különféle betegségeket, illetve leküzdeni az állandó fáradtságot, esetleg antibiotikum-kúra után akarod visszaállítani a bélflóra természetes egyensúlyát, fogyassz probiotikumokat.
Ezt megteheted olyan szerek fogyasztásával is, mint például a Normaflore vagy a Lactiv, de érdemes odafigyelned a táplálkozásodra is. Probiotikumokban gazdag élelmiszerek a különböző tejtermékek. Így például az érlelt sajtok, a vajkrémek, az élőflórás joghurtok és kefirek, illetve a túró.
OLVASD EL EZT IS!
- aranyér
- házi gyógymódok
Az aranyér tünetei és kezelése
- természetes csodaszer
- házi gyógymódok
Gombás fertőzés, csípés és horzsolás ellen
- házi gyógymódok
- fogínybetegség