Rákmegelőző, anyagcsere-gyorsító: ismerd meg a folyékony csodaszert
Mindenben támogatja a szervezetet, ezért nagyon is érdemes fogyasztani a lenmagolajat.
A lenmagolajnak olyan értékes élettani hatásai vannak, amelyek az egészségmegőrzés számos területén hasznodra lehetnek. Fogyasztását meghálálja a teljes emésztőrendszer, a szív és az erek is, de még a nemi hormonokra is kedvezően hat.
Maga a lenmag, illetve a belőle sajtolt olaj is olyan biológiailag aktív hatóanyagokkal rendelkezik, amelyek komplexen támogatják a szervezetet. Az étkezési olajok közül ez számít a legerősebb antioxidánsnak, de mellette még a szépség megőrzésében is közreműködik.
Mire jó a lenmagolaj?
Az enyhén fanyar és kellemes ízű lenmagolaj hidegen sajtolt változata esszenciaként működik a testben. A rákmegelőző életmódprogramok mindegyikében ajánlott a fogyasztása. Dr. David Servan-Schreiber agykutató világszerte népszerű és hivatkozott könyvében, az Anticancer: A New Way of Life-ban javasolja az étkezéshez használt olajok lecserélését lenmagolajra, mivel erős gyulladáscsökkentő hatása van.
Az olaj növényi vegyületei sejtszinten hatnak és regenerálnak, támogatva ezzel az immunrendszert. A linolsav, vagyis a lenolajsav pedig a sejtlégzésben segít, a test energiatermelésében van jelentős szerepe, és javítja az anyagcserét is.
Lenolajjal a szívért és a gyomorért
A len olajának közel a fele esszenciális omega-3 zsírsavból áll. Ez nélkülözhetetlen a szervezet optimális működéséhez, de a test nem képes magától előállítani. A lenmagban egy speciális fitohormon, vagyis lignan van, ami a daganatos betegségek megelőzésére, illetve a rákos sejtek burjánzásának megállítására is alkalmas.
Különösen a prosztatagyulladások enyhítésében segít, de a cukorbetegeknél a vércukorszint csökkenését figyelték meg kúraszerű fogyasztásánál. A nőknek különösen ajánlott a fogyasztása, mert megteremti a hormonegyensúlyt az ösztrogén és progeszteron között.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Így illeszd bele az étrendedbe
A lenolajat kizárólag hidegen sajtolt formában vedd meg. A pirított lenmagot hőkezelik, ennek hatására az értékes összetevők sérülhetnek, így az egészség támogatására kevésbé alkalmasak. Az olaj üveges kiszerelésben kapható, fél liter ára körülbelül 1000 forint.
Napi egy kanál lenmagolaj fogyasztása javasolt, és ezt leginkább salátákkal érdemes enni, de zöldségek párolását is érdemes ezzel végezni. Dietetikusok túróba keverve vagy müzlihez adagolva is ajánlják, de joghurtba és kefirbe keverve is fogyasztható.
Sokan nem gondolnak rá, de fűszerekkel is lehet tenni az egészségért, a hosszú életért. Nézd végig képes összeállításunkat, melyek a leghasznosabbak!
Tovább élhetsz, ha mindennap fogyasztod: a hosszú élet titka lehet ez a fűszer
Nézegess képeket!
ElolvasomEgyre inkább bekerül a reformtáplálkozásba is a lenmag
A lenmagolaj használatának eredete a régi időkre nyúlik vissza, a népi gyógyászatban is alkalmazták az emésztést könnyítő jellege miatt. Nemcsak az egészségtudatos táplálkozásban terjed el egyre inkább, de gyógyászati és kozmetikai célokra is felhasználják, mivel hatóanyagai a bőr szépségét és épségét is támogatják.
Magát a lenmagot is érdemes enni, a salátákat és a köreteket is lehet megszórni egy kanál maggal. Ha egészséges turmixot készítesz, akár gyümölcsöst, akár zöldségest, szintén keverj bele egy kávéskanál magot, így az összezúzással közvetlenül hozzájutsz a kedvező beltartalomhoz.
OLVASD EL EZT IS!