Tornázz magadnak otthon kőkemény popsit és feszes combokat - Ha így mozogsz, meglátszik

Nem lesz könnyű, de megéri.

Comb edzés

Amikor fogyókúrázol, a tested nemcsak a zsírtartalékokat, de gyakran az izmokat is elbontja, ugyanis ezeket sok kalória fenntartani, és szintén energiaként hasznosíthatóak. Ettől lelassul az anyagcsere, ezért később könnyebben visszahízol. Éppen emiatt nagyon fontos, hogy a diéta során mozogj, így a tested nem ítéli szükségtelennek, és nem éli fel az izmokat.

Ha hosszan diétázol mozgás nélkül, akkor azzal a súlyod csökken, ám, ahogy egyre több izmot veszítesz, úgy leszel egyre kevésbé feszes és formás. Ezért olyan gyakori még a vékony nők körében is a narancsbőr, hiszen itt a zsírszövet göcsörtjeit nem tartják feszesen az izmok, így azok a bőrön áttüremkedve huplikként látszanak. Az izomzat fejlesztésével azonban nagyon sokat tehetsz ez ellen.

Combedzés otthon

Ha egy jó étrendet edzéssel kombinálsz, már otthon is látványos eredményeket érhetsz el. Ugyan helyi zsírégetés nem létezik, az izmok ott fejlődnek, ahol terheled a tested, így, ha főleg a combjaidon szeretnél változtatni, akkor ezeken kell a legtöbbet dolgoznod. Ennek ellenére ne ess abba a hibába, hogy csak ezt a tájékot edzed! Váltogass többféle edzést a hét folyamán, így a tested több része regenerálódik egyszerre, ami utóégéssel, azaz megnövekedett kalóriafelhasználással jár az erősítő edzések után akár két napig is.

A következő gyakorlatok mind alkalmasak otthoni edzésre. Végezd el őket egy 5 perces bemelegítés után, és a végén se felejts el pár percet nyújtani. Csináld az edzést heti kétszer más izomcsoportokra fókuszáló mozgásokkal kombinálva, vagy válassz egy-egy gyakorlatot, és illeszd be egy teljes testet átmozgató edzés combtorna részébe. Kezdőként végezz a megadott ismétlésszámmal két sorozatot mindegyikből, majd két hét után emeld háromra a sorozatok számát, hat hét után pedig négyre. Körülbelül két hónapot követően érdemes a gyakorlatokat is nehezebb, más mozdulatokra cserélned, hogy tovább fejlődhess. Ebben egy személyi edző nagyon sokat segíthet. Pihenj körülbelül 10-20 másodpercet a gyakorlatok között. Próbáld ki, végezd rendszeresen, és nem marad el a hatás!

A guggolásból felugrásoknál érintsd tenyérrel a talajt, legyen egyenes a hátad, és ne told a képen láthatónál előrébb a térded. Ugorj, amilyen magasra csak tudsz, hússzor!
Támaszkodj félkönyökre oldalt. Ne érjen le a csípőd! Így emeld meg derékra tett kézzel sorozatonként negyvenszer oldalra a lábad, majd válts a másik irányra.
A guggolásoknál a legfontosabb a szabályosság. Ne hagyd előrecsúszni a térded a lábfejed elé, tartsd egyenesen a gerinced, nyújtsd előre a karjaid, és végezz belőle minden sorozatban harmincat.
A faltámaszhoz szorítsd a vállad és a medencédet a falhoz, majd csússz addig, míg a térded derékszögbe hajlik. Tartsd 30-40 másodpercig.
Fotó: Samorodinov / Getty Images Hungary
A kitörést súlyzót fogva vagy nélküle is végezheted. Lépj előre az egyik lábaddal, miközben a másik térde közelíti a padlót, de nem ér le. Váltogasd a lábaidat ötvenszer!
A képen látható fekvőtámaszból indulva lassan csúsztasd szét, majd össze a lábaidat hússzor. Zokniban, vagy, ha a cipőd alá szalvétát, törölközőt teszel, jobban lehet csúsztatni a talpadat.
Az oldalt kitöréshez rogyaszd be az egyik térdedet, míg a másik lábadat nyújtva kiteszed oldalra. Váltogasd a lábaidat folyamatosan ötvenszer.
Az álló térd-könyök érintéses lábemelésekhez tedd tarkóra a kezed, majd emeld oldalra a lábadat, és törekedj rá, hogy megtörténjen az érintés. Ne hajolj előre! Végezz jobbra, balra negyvenet!
Vállszélességű terpeszből csúsztasd oldalra a talpad szalvétán, zokniban vagy törölközőn, míg nagy terpeszbe érsz, aztán vissza. Csináld hússzor, majd válts lábat. Egyszerre két lábad ne csússzon!
Tarkóra tett kézzel, kissé rogyasztott térdekkel indíts rugózva, majd hol az egyik, hol a másik lábaddal végezz kaszáló mozdulatot a képen látható módon, két percig, folyamatosan!

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük