6 gyógyszer, amit soha ne felejts otthon -Mindegy, milyen hosszú időre utazol
Ha elkapsz egy nem várt betegséget, vagy apró baleset ér, az álomnyaralás könnyen rémálommá válhat.
Az utazás előtti készülődéssel, a táskák, bőröndök összepakolásával járó kellemes izgatottság bizonyára mindenki számára ismerős érzés, legyen szó belföldi, külföldi, rövidebb vagy épp hosszabb kiruccanásról.
A jól megérdemelt pihenés és a jövőbeli élmények ígéretének édes mámorában azonban könnyen elfeledkezhetsz a csomag talán legfontosabb kellékeiről, a rendszeresen szedett gyógyszerekről, az egészségügyi vészhelyzetek esetén szükséges láz- és fájdalomcsillapítókról, fertőtlenítőkről, illetve a sebkezeléshez elengedhetetlen eszközökről.
Gyógyszerek az utazáshoz
A nyaralás nem csak gyerekfejjel az év egyik legjobban várt időszaka, felnőttként is sokszor ez jelenti azt a bizonyos feltöltődési lehetőséget, ami motivál a nehezebb pillanatokban, majd lendületet ad az év hátralévő részére. Az álom azonban könnyen rémálommá válhat, ha túl későn veszed észre, hogy a gyógyszereid - vagy legalábbis annak egy része - otthon maradtak, ráadásul az új környezet, az ismeretlen kórokozók és a teljesen eltérő egészségügyi rendszer is okozhatnak kellemetlen meglepetéseket.
Éppen ezért elengedhetetlen, hogy noha nyilván nem egy teljes mentőautóval, de a lehető legfelkészültebben, az alapvető gyógyszerekkel és eszközökkel felszerelkezve vágj bele a kalandokba. Németh Franciska, a felnőtt- és gyermekügyelet- és gyógyszertárkereső surgossegi.info megálmodója összegyűjtötte, mi is az, aminek minden csomagban ott lenne a helye, hogy nyugodt szívvel indulhass útnak.
- Mindig legyen nálunk az utazás teljes hosszára elég gyógyszer, és extra adagok is arra az esetre, ha a hazaút a tervezettnél későbbre tolódna. Minden gyógyszert az eredeti dobozában tároljunk, és címkézzük fel a beteg nevével és az előírt adagolással! Ha krónikus betegséggel, például cukorbetegséggel, asztmával, epilepsziával vagy súlyos allergiával élünk, hasznos lehet egy karkötő, amely az adott egészségügyi problémára figyelmezteti a körülöttünk lévőket, vészhelyzet esetén ezzel is segítve a lehető leggyorsabb, szakszerű ellátás biztosítását - mondta az ápoló.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Emellett mindenképp javasolt bepakolni:
- lázmérőt,
- láz- és fájdalomcsillapítót,
- savlekötőt,
- széntablettát,
- köhögéscsillapítót,
- sebfertőtlenítőt és sebtapaszt,
- csipeszt,
- kisollót,
- fényvédőt, valamint napozás utáni bőrnyugtató krémet,
- rovarriasztó szert és viszketéscsillapító gélt rovarcsípések, kiütések kezelésére.
Ezek a segítségedre lehetnek az olyan legalapvetőbb apróbb balesetek, rosszullétek esetén, mint a napégés, napszúrás okozta fejfájás, rovarcsípések, és dehidratáció.
- A legjobb védekezés a tervezés és a megelőzés! Persze kisebb-nagyobb balesetek sajnos mindig vannak, és lesznek is, de saját magunk számára is megnyugvást jelenthet, ha a lehető legfelkészültebben indulunk útnak. Ne legyünk például túl sokat tűző napon kalap és megfelelő fényvédő nélkül, hiszen a magas UV-A és UV-B sugárzás a bőrégés és a napszúrás mellett hosszú távú kockázatokkal is jár! Figyeljünk továbbá a folyamatos hidratálásra, rendszeres folyadékfogyasztásra - emelte ki a szakember.
- Némi óvatossággal a fertőzések egy részét is elkerülhetjük, csapvíz ivása előtt mindig érdemes először a helyiektől érdeklődni a fogyaszthatóságról, a gyümölcsöket, zöldségeket pedig alaposan mossuk, hámozzuk meg, ezzel megelőzve az esetleges hasmenést, rosszullétet - tette hozzá.
Az iratok mellett, európai utazásokhoz vigyél magaddal a kormányablakokban ingyenesen kiváltható Európai Egészségbiztosítási Kártyát, ennek felmutatásával ugyanis számos egészségügyi szolgáltatás igénybe vehető. Mivel azonban ez nem ad teljes körű lefedettséget, semmiképp ne indulj el az orvosi költségeket és a hazaszállítás költségét is fedező utasbiztosítás nélkül. Indulás előtt jó, ha alaposan felméred a terepet, akár a telefon hátuljára felírod a sürgős esetekben hívható telefonszámokat. Nézz utána a közelben lévő egészségügyi intézményeknek, gyógyszertáraknak. A Google térképén el is tudod menteni őket későbbre, hogy ne a legnagyobb ijedtség, kapkodás közepette kelljen keresgélni.
5 hasznos tanács asztmás betegek nyaralásához - Olvass tovább!
Hogyan tároljuk az asztmagyógyszereket utazás közben, és mit tegyünk, ha kimaradt egy adag?
5 hasznos tanács asztmás betegek nyaralásához - tüdőgyógyász szedte össze a legfontosabb tudnivalókat
A gondtalan kikapcsolódást érdemes a megfelelő biztonsági lépésekkel biztosítani az asztmás betegeknek.
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)