A rendőrség figyelmeztet: nem törik fel a kocsidat, ha a temetői látogatás alatt így parkolsz - Több a lopás ilyenkor
Sajnos sokszor a temetői látogatás alatt törik fel a kocsit, ezért néhány tanácsot érdemes betartani.
Mindenszentek és halottak napja a legtöbb ember számára az elhunyt családtagok, barátok, ismerősök emlékének megidézéséről szól, ilyenkor sokan felkeresik szeretteik sírhelyét. Sajnos azonban van, akinek semmi sem szent. A temetőket körülvevő parkolókban évről évre autók sokaságát törik fel.
A rendőrség ezért mindenkit óvatosságra int, a sokáig őrizetlenül hagyott, nem megfelelően lezárt autók könnyen a bűnözők célpontjaivá válhatnak. Bár a rablók trükkjei és gyorsasága miatt megelőzni nagyon nehéz a hasonló eseteket, a lehetőségekhez mérten érdemes minimálisra csökkenteni az esélyüket.
Fontos a parkolóhely megválasztása
A bűnesetek megelőzése érdekében a legbiztosabb tanács, hogy körültekintően válasszon az ember parkolóhelyet közterületen, még ha a tömeges temetői látogatások idején ez nehezen is kivitelezhető.
Előnyben kell részesíteni a jól megvilágított, nagyobb forgalmú területeket, ideális, ha utcai lámpa alatt, de még jobb, ha egy térfigyelő kamera közelében tud az ember megállni. A sötét, kietlen utcán hagyott autók a feltörők elsődleges célpontjai, hiszen itt a legkevesebb a lebukás esélye, és ilyen helyen tudnak leggyorsabban eltűnni a szem elől.
Ellenőrizd a zárat!
A véletlenül, akár csak percekre is nyitva felejtett autó valóságos álom a bűnözők számára. A kocsit még a parkolójegy váltása idejére sem szabad nyitva hagyni, de még egy résnyire lehúzva felejtett ablak is csábító lehet. Indulás előtt feltétlenül ellenőrizd, hogy biztosan bezárt-e a biztonsági rendszer, lehetőség szerint a riasztó is legyen bekapcsolva.
Bár ez nyilvánvalónak tűnhet, a lopások jelentős része a nem megfelelően lezárt autókból történik. A biztonsági rendszer még komplexebbé tehető néhány technikai vívmány, így ütés- vagy üvegtörés-érzékelő, ultrahangos védelmi rendszer, kormányzár beszerelésével, de léteznek sms-értesítéssel működő, modern riasztórendszerek is néhány tízezer forintos áron, sőt, mozgásérzékelő kamerák is.
Ne hagyj semmit a kocsiban!
Rendkívül fontos, hogy semmiféle értéket ne hagyjon az ember a kocsijában, de még értékesnek látszó dolgot sem. Teljesen üres táskát sem szabad az ülésen hagyni, mivel első ránézésre a tolvaj sem tudhatja, mit tartalmaz pontosan, és a feltörés már önmagában is nem várt anyagi kárt jelent.
Azokat nem elég letakarni vagy az ülés mögé tenni sem, a bűnözők rutinosan ezekre a helyekre néznek be először. Ha az értéktelen holmikat nem cipelnéd, tedd a csomagtartóba vagy a kesztyűtartóba, semmiképp ne maradjanak szem előtt!
A belső extrák, drága felszerelések is figyelemfelkeltőek lehetnek, még egy jobb autórádió előlapját is érdemes a kesztyűtartóba tenni, ha hosszabb időre otthagyja az ember a kocsit. A hivatalos iratokat, bankkártyákat, okmányokat is vidd inkább magaddal, mivel megszerzésük esetén bárki visszaélhet az adatokkal is! Amennyiben megtörtént a baj, még a helyszínen tartózkodva haladéktalanul értesítsd a rendőrséget a 107-es vagy a 112-es számon!
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A buszon és a temetőben is légy résen!
Sajnos a tömegközlekedéssel utazók sem teljesen védettek a bűnesetektől, a zsúfolt buszokon, villamosokon fokozottan vigyázni kell a zsebtolvajok támadásaira is: az értékek, iratok, bankkártyák legbiztosabb helye a belső vagy nehezebben elérhető zsebekben van.
A rendőrség évről évre arra is figyelmezteti a lakosságot, hogy az értékeket sosem szabad őrizetlenül hagyni a síroknál sem: egy nagyobb csomag, egy kerékpár egy pillanat alatt eltűnhet, míg az ember egy másik sírnál, a kútnál vagy a szemetesnél tartózkodik.
Tanácsok a betörések megelőzésére
Nem elég az autót biztonságban tudni: a házat is vértezd fel megfelelő védekezési rendszerrel!
Így biztosan nem törnek be hozzád: 7 trükkös módszer, ami nem kerül sokba
Néhány furfangos eszköz bevetése remek módszer lehet a a betörésvédelemben, de egy jól összerakott kert is sokat segíthet.
Elolvasom(Képek: Getty Images.)
- autó
- autólopás
- autós közlekedés
- betörés
- betörő elleni védekezés
- bűncselekmény
- bűnöző
- rendőrség
- rendőrség tanácsai
- Utazás