6 mondat, amit egy nárcisztikus partner sosem mond - Intő jel lehet, ha még nem hallottad

Ezen mondatok, kifejezések hiánya negatívan befolyásolja a kapcsolatokat - a nárcisztikus partner sosem mondja őket.

Mondatok, amiket egy nárcisztikus partner nem mond
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A nárcisztikus személyek a párkapcsolatokban is másképp viselkednek, mint a legtöbben. Vannak egyértelmű, viselkedésbeli jelek, melyek segítenek felismerni a személyiségzavaros társat, de az is árulkodó lehet, hogy mi az, amit sosem mond, amiről soha nem beszél a partner.

A nárcisztikus emberekre jellemző az érzelmi intelligencia alacsony szintje, valamint az empátia hiánya, és általában képtelenek önreflexióra. Mindezek miatt a következő mondatok szinte sosem hangzanak el a szájukból egy szerelmi viszonyban. Intő jel lehet, ha még nem hallottál hasonlókat a párodtól. Persze, nem kell, hogy szó szerint ugyanígy mondja őket valaki: elég, ha az üzenetük és a mondanivalójuk megegyezik.

Mondatok, amiket a nárcisztikus partner nem mond

„Megbántottalak, és ez nincs rendben.”

Jellemző rájuk, hogy felháborodnak és idegesek lesznek, ha társuk olyat érez, amivel ők nem értenek egyet, vagy amit nem értékelnek. Ilyenkor ahelyett, hogy megbeszélnék a problémákat, és együttérzést, megértést tanúsítanának, elterelik a témát, felháborodnak, kibújnak a felelősség alól, a másikat hibáztatják vagy megsértődnek és csenddel verést vetnek be. Védekeznek és terelnek, mert nem hajlandóak elismerni a hibáikat. Előfordul, hogy valamennyire elismerik a felelősségüket a konfliktust illetően, de általában nem kérnek őszintén, igazából bocsánatot.

„Minden jogod megvan arra, hogy ideges legyél.”

Mivel nehézségei akadnak azzal, hogy megértse, átérezze partnere érzéseit, úgy gondolja, hogy nincs is joga hozzájuk. Pedig ez szükséges lenne a nehézségek feldolgozásához és megoldásához. A nárcisztikusok nem tudják vagy gyakran nem is akarják a másik helyébe képzelni magukat, nem mutatnak együttérzést, és általában elhatárolódnak a problémáktól. Gyakran meg akarják mondani, hogy érezzen a párjuk, és társuk legfájdalmasabb pillanatait használják arra, hogy növeljék az egójukat.

„Örülök, hogy elmondtad, mi zavar. Megpróbálok figyelmesebb lenni.”

Egy nárcisztikussal nehéz, illetve sokszor lehetetlen megoldani egy problémát. Nemcsak hogy nem értik meg a másik nézőpontját, de támadnak is, ha partnerük valami olyan dolgot fogalmaz meg, amit kritikának vehetnek. Ilyenkor agresszívvé válnak, falat húznak maguk elé, felveszik az áldozatszerepet, és megpróbálják meggyőzni partnerüket arról, hogy valójában ő a hibás mindenben. Nem fogadják jól az építő megjegyzéseket, így nem is valószínű, hogy nyitottak a változtatásra.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

„Érzéketlen voltam, sajnálom.”

Mindig ártatlannak tekintik magukat, és ritkán képesek csak felelősséget vállalni a tetteikért - ezért sem ismerik el, ha érzéketlenek, és ezért is nem kérnek bocsánatot. Mentegetőznek, a másikat vádolják, tagadnak ahelyett, hogy beismernék, hogy hibáztak. 

„Én is mérges lennék a helyedben.”

A nárcizmus egyik fő árulkodó jele az empátiahiány, ez pedig azzal jár, hogy az illető nem tudja elképzelni, milyen lehet valaki helyében lenni, milyen érzések kavarognak benne egy adott helyzetben. Feldühíti őket, ha valaki nem úgy érez, ahogy ők elvárják, és nem képesek megérteni azt, hogy a másik miért mérges vagy épp szomorú. Sokszor el is hitetik társukkal, hogy nem jogos a viselkedésük. Ennek hatására partnerük egy idő után nem meri elmondani, bevallani, hogy mit érez, így csak gyűlik a sok teher és neheztelés a kapcsolatban.

„Hogyan segíthetek?”

Azt hiszik, mindent ők tudnak a legjobban, szilárdan hisznek abban, hogy egyetlen helyes út létezik, mégpedig az övék. Egocentrikus nézőpontjuknak köszönhetően hajlamosak megmondani párjuknak, hogy mit érezzen, de nem kérdezik meg soha, hogy ők mit tehetnének. Nem segítenek hatékonyan, hanem csak elmondják, szerintük mi a jó, és abba az irányba terelik társukat.

Olvass tovább! Így szigeteli el a nárcisztikus a másikat

A nárcisztikus gyakran arra törekszik, hogy kisajátítsa a hozzá közel állókat.

Így akarja elszigetelni a nárcisztikus ember a másikat - Szabotálhatja a barátságokat és a karriert is

A nárcisztikus gyakran arra törekszik, hogy kisajátítsa a hozzá közel állókat.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük