3 mondat, amit a legsikeresebb emberek sosem mondanak maguknak - Borzasztóan károsak

A sikeres emberek nem húzzák le magukat és a karrierjüket a következő önbizalom-gyengítő és hátráltató mondatokkal.

Mondatok, amiket a legsikeresebb emberek nem mondanak
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A rendkívül sikeres emberekben általában közös, hogy kitartóak, keményen dolgoznak, és nem adják fel, ha valami nem jön össze elsőre, hanem addig küzdenek, amíg el nem érik céljaikat. De van még valami, ami a pszichológusok szerint hasonló bennük: ez nem más, mint az, hogy pozitívan állnak önmagukhoz, és a belső monológjaik, a gondolataik is optimisták. 

Ez kulcsfontosságú eleme lehet a siker elérésének, hiszen nehéz elérni valamit, ha folyamatosan azt mondod magadnak, hogy nem vagy rá képes. A negatív beszéd idővel ráadásul szorongáshoz, depresszióhoz és önbizalomhiányhoz vezethet. Ezért is nem mondják soha maguknak a következőket a legsikeresebb emberek a CNBC oldala szerint.

Mondatok, amiket a sikeres emberek sosem mondanak

„Nem vagyok méltó a sikerre./ Nem érdemlem meg a sikert.”

Kutatások kimutatták, hogy az emberek több mint 80%-a szembesül élete során az imposztorszindrómával - amiről itt olvashatsz bővebben. Christina Helena beszédszakértő és a TEDx előadója elárulta, ilyenkor az illető úgy érzi, nem méltó a sikerre, nem érdemli meg azt. Úgy véli, a legjobb ilyenkor, ha felteszed magadnak a kérdést: „Miért nem hiszem, hogy megérdemlem?” Ha a válasz az, hogy a céljaid nem egyeznek meg valaki más sikertervével, akkor egyszerűen csak fogadd el ezt, illetve magát az érzést is, és tudatosan engedd el.

A szakértő szerint, ha egyszer felismered, honnan is jön ez a hozzáállás, akkor az egésznek kevesebb hatalma lesz felette. A siker mindenkinél más. Végső soron pedig neked kell eldöntened, hogy megérdemled-e a jót az életedben, és azt, amiért olyan keményen megdolgoztál.

„Nem vagyok olyan jó, mint ők.”

Egy olyan világban, ahol az emberek folyamatosan közvetítik életük csúcspontjait a közösségi médiában anélkül, hogy felfednék az ezek mögött rejlő, átélt nehézségeiket és kudarcokat, könnyű azt hinni, hogy mások jobbak nálad. Talán úgy érezheted, sosem fogsz felérni azokhoz, akiket igazán tisztelsz és csodálsz, és úgy érezheted, nem vagyok olyan jó, mint ők, és nem is lesz soha olyan életed, mint nekik.

A cikk az ajánló után folytatódik

De ahelyett, hogy arra összpontosítanál, hogy nem vagy olyan szép, vicces vagy innovatív, mint valaki más, inkább arra koncentrálj, hogy milyen pozitív tulajdonságokkal bírsz – tanácsolta a Yale Egyetem oktatója, Emma Seppälä. Lehet, hogy a vicceid nem mindig olyan jók, de melegszívű vagy, az emberek pedig jól érzik magukat körülötted. 

Ha segítségre van szükséged ahhoz, hogy találj magadban valami jót, valami csodálatra méltót, kérd meg a környezetedet, hogy osszák meg, mi az, amit a legjobban értékelnek benned. Ez segíthet felnyitni a szemedet.

„Nem változok, én ilyen vagyok.”

Cortney Warren pszichológus és író szerint, ha állandóan azt mondogatod magadnak, „nem változok”, vagy „én csak ilyen vagyok”, akkor korlátozod magadat a tanulásban, a fejlődésben. Az alacsony érzelmi intelligenciával rendelkező emberek gyakran merevebbek, és küzdelmet jelent számukra a változáshoz, újításhoz való hozzáállás, alkalmazkodás. Fontosak az erős meggyőződések, de az is, hogy nyitott légy az új lehetőségekre.

Amikor legközelebb visszajelzést kapsz a főnöködtől, próbáld meg ezt mondani: „Jobban át kell gondolnom, amit mondtál. Nyitott akarok lenni a velem kapcsolatos visszajelzésekre, még akkor is, ha nehéz őket hallani.” 

A legsikeresebb emberek 10 leggyakoribb mondata - Érdemes eltanulni őket

A Harvardon végzett karriertanácsadó szerint ezeket mindenkinek gyakrabban kellene használnia a munkahelyén.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük