Mit gondol rólad az anyósod?
Az ember valódi érzelmeit sokkal inkább a gesztusai, mint a szavai hordozzák. Ezekre figyelj!
Az anyóssal való első találkozás sokakban szorongást kelthet, pedig gyakran nincs különösebb ok az aggodalomra. Tagadhatatlanul fontos az első benyomás, de korántsem akkora jelentőségű, mint amekkorát sokan tulajdonítanak neki, hiszen a későbbi találkozások és interakció során változik a vélemény és a kapcsolat is.
Ha tudatosan akarod alakítani, azért nem árt tisztában lenned azzal, hogy miből indulj ki. Ehhez nem kell mást tenned, mint megfigyelned az anyós gesztusait, hogy kideríthesd, hogy vajon mit gondol rólad valójában! A testbeszéd sokkal többet elárul a valódi érzésekről, mint a kimondott szavak.
Őszinte érdeklődés
Kiderítheted, hogy vajon mekkora érdeklődést tanúsít irántad, ha megfigyeled, hogy a beszélgetés alatt megérinti-e az arcát. Ha az állának vagy az arcának támasztja az öklét, ez azt jelzi, hogy értékeli, amit mondasz, főleg, ha mindehhez felfelé irányuló mutatóujj társul. Ha azonban az érdeklődése lanyhul, de udvariasságból mégis érdeklődőnek akar mutatkozni, a tartás annyiban módosul, hogy a feje mindinkább rátámaszkodik a tenyér aljára. Az őszinte érdeklődést az mutatja, ha a kéz könnyedén érinti az arcot, és nem támasztja a fejet.
Vagy bírálat?
Ha azonban a mutatóujj mellé az állat támasztó hüvelykujj társul, akkor vélhetően negatívan vagy kritikusan vélekedik rólad vagy a témáról. Ráadásul ha a mutatóujjával még meg-megdörzsöli a szemhéját, az azt jelzi, hogy negatív véleménye fennmaradt. Ezt a gesztust sokan érdeklődésnek értelmezik, holott az állat támasztó hüvelykujj kritikus magatartásról árulkodik.
Ha valaki kitart egy gesztusegyüttes mellett, az visszahat az attitűdjére is, így azután minél tovább marad valaki a fenti pózban, annál tovább tart nála a kritikus hozzáállás. Ez azonnali lépést igényel. Egyszerű megoldás, ha átnyújtasz neki valamit, amit el kell vennie tőled, mert így kizökkentheted a kritikus pózból, egyszersmind a kritikus magatartásból is.
Ne is lássalak
A pislogás időtartama arról is árulkodhat, mennyire szeretne téged látni. Míg a fesztelen, normális pislogás során egy alkalommal a szem körülbelül egy tizedmásodpercig van csukva, az elnyújtott pislogás során a szem két-három másodpercig vagy akár tovább is csukva maradhat. Ilyenkor az agy öntudatlan törekvése, hogy kizárja látóköréből a beszélgetőpartnert, mert nem érdekli, ráun, de az sem kizárt, hogy felsőbbrendűnek érzi magát. Mintha az agya nem akarna foglalkozni a partnerrel, és a hosszan lehunyt szempillák alatt átmenetileg törölné az illető képét. A fölényes ember ehhez még hátra is veti a fejét, és így nézi le a másikat. De ugyanígy jár el az is, aki úgy érzi, nem kap a fontosságához illő figyelmet. Ezt mindenesetre jelzésnek veheted, hogy taktikát kell változtatnod.
Unalom
Ha ide-oda jár a szeme, azt hihetnénk, hogy szemügyre veszi, mi történik körülötte. A valóság azonban az, hogy aki így tesz, az tudat alatt menekülőutat keres, ilyenformán ez a szemmozgás a bizonytalanság jele. De mivel a legtöbb ember tisztában van azzal, hogy udvariatlanság elfordítani a tekintetet, mivel ez az érdeklődés hiányát jelzi, lehet, hogy még inkább a szemedbe néz, és az is előfordulhat, hogy csukott szájjal mosolyogva mímel kíváncsiságot.
Bizalom
Nem csak rossz forgatókönyvek léteznek azonban. A bizalmat ugyanígy le lehet olvasni a testről, méghozzá egyszerűen. Amikor az ember először találkozik valakivel, általában gyorsan felméri, hogy pozitívan vagy negatívan közeledik hozzá. Ilyenkor végigpásztázza őt a szemével, hogy lássa, ugyanúgy mozog és gesztikulál-e, ahogyan ő, vagy pedig ő kezdi másolni. A másik testbeszédének utánzása, tükrözése a kapcsolatteremtés, az elfogadás és a kötődés eszköze, mely általában öntudatlanul megy végbe. A tükrözés bizalmat és szimpátiát jelent, és oldja a másik feszültségét.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ha feszültségoldásra lenne szükség, a tükrözést bevetheted, de ügyelj arra, hogy a negatív gesztusokat ne tükrözd, mert ez csak konfliktust szít. Ilyenkor az a cél, hogy kizökkentsd belőle a másikat, bármilyen apró gesztussal. A tükrözés kapcsán érdemes arra is figyelned, hogy a folyamatban nemcsak a gesztusok, hanem a hanghordozás és a beszédtempó is szerepet kap. Az ember például nyomásgyakorlásnak érezheti az övénél szaporább beszédet is.
Cikkünk Barbara és Allan Pease A testbeszéd enciklopédiája című könyve alapján készült.
A mondanivalót a beszéden kívül a gesztusok, az arcjáték, a testtartás, összefoglalóan a testbeszéd közvetíti, erősíti meg vagy cáfolja. Aki ennek tudatában van, az sokkal hatékonyabban kommunikál. Ha érti és érzékeli ezeket a sokatmondó jeleket, lényegesen többet tudhat meg a másik szándékáról, mint akkor, ha csupán a szavaira hagyatkozna. A világhírű szerzőpáros, Allan és Barbara Pease legújabb könyvében élvezetes, közérthető stílusban - számtalan fotó és rajz kíséretében - foglalja össze a testbeszéd alapvető tudnivalóit.
Kiadja a Park Könyvkiadó.Ára 3900 forint.
A könyvet itt rendelheted meg. »
OLVASD EL EZT IS!
- anyós
- tévhit
4 sztereotípia az anyósról, ami nem igaz
- konfliktus
- anyós