7 mozdulat, ami a magas érzelmi intelligenciájú emberekre jellemző - Ebben más a testbeszédük

A magas érzelmi intelligenciájú emberek viselkedése több szempontból is eltér másokétól. A testbeszédük is különbözik - ezek a legjellemzőbb szokásaik.

A magas érzelmi intelligenciájú emberek mozdulatai
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A beszéd csak a kommunikáció egy részét képezi: a testbeszéd ugyanis olyan részleteket is leleplez mások számára, amiket sokszor nem is sejtenél. Tudat alatt árulkodik az ember személyiségéről, érzelmeiről, gondolatairól, sőt előfordulhat az is, hogy a kimondott szavak szinte teljesen ellentétes üzenetet közvetítenek, mint a mozdulatok.

A magas érzelmi intelligenciájú emberek viselkedése alapvetően is több mindenben eltér az átlagtól. Nemcsak verbális, hanem nonverbális kommunikációjuk is más, mint az alacsonyabb EQ-jú embereké. 

A magas EQ-jú emberek mozdulatai

A kiemelkedő érzelmi intelligenciájú személyeknek jobb az átérzőképességük, jobban ráhangolódnak a környezetükre, képesek megfigyelni és megítélni mások érzelmeit, illetve könnyebben meg is értetik magukat az emberekkel. A következő mozdulatok sokszor alapvetően is a testbeszédük részét képezik, de gyakran szándékosan vetik be őket, hogy jó benyomást tegyenek a környezetükre.

A kézfogás erőteljesen árulkodik egy adott ember személyiségéről, akinek pedig magas az EQ-ja, az jól tudja ezt. Általában határozottan, közepes erősséggel szorítják meg a másik kezét, hogy határozottnak tűnjenek, de ne túl erőszakosnak, dominánsnak.
Fotó: Klaus Vedfelt / Getty Images Hungary
Már az ismerkedés első pillanataiban, és később is figyelnek arra, hogy megadják a másiknak a teret, ne álljanak hozzá túl közel, nehogy kényelmetlen helyzetbe hozzák, ne érződjenek agresszívnak, nyomulósnak. De saját maguk miatt is figyelnek erre, ugyanis számukra is kellemesebb, ha megvan a megfelelő személyes tér.
Fotó: Getty Images Hungary
Beszélgetés közben az arcukkal és a testükkel is a partnerük felé fordulnak, hogy érzékeltessék: teljes mértékben rá figyelnek, és valóban érdeklődnek a mondandója iránt. Ezzel az apró szokással gyorsan megkedveltetik magukat mindenkivel.
Fotó: Getty Images Hungary
Nemcsak arra figyelnek, hogy a beszélgetőpartnerük felé fordítsák a testüket, hanem arra is, hogy határozottságot, nyitottságot sugárzó testtartást vegyenek fel. Természetesen tartják a testüket, de kihúzzák magukat, és nem keresztezik a kezüket, lábukat, ezzel ugyanis zárkózottságot közvetítenének.
Fotó: Getty Images Hungary
A testbeszédük mellett a mimikájukkal is nyitottságot, empátiát és odafigyelést kommunikálnak. Nem erőltetik túlzottan a mosolygást, inkább a természetességre fókuszálnak: enyhén mosolyognak, vagy épp bólogatnak, miközben hallgatják a beszélgetőpartnerüket.
Fotó: Westend61 / Getty Images Hungary
Nem erőltetik a szemkontaktust, nem nézik túlzottan mereven a másik szemét, hogy ne hozzák kellemetlen helyzetbe. Alapvetően tartják a szemkontaktust, de nem természetellenesen: néha-néha picit oldalra pillantanak vagy a másik arcának egyes pontjaira is figyelnek közben.
Magas EQ esetén az is jellemző, hogy az illető beszélgetés közben végig teljesen a másikra fókuszál - mind testileg, mind a figyelmét illetően. Nem fordul el, nem tekintget oldalra, nem néz másokat, és nem nyúl a telefonjáért sem.
Fotó: Westend61 / Getty Images Hungary

Olvass tovább! A magas érzelmi intelligenciájú emberek mondatai

A magas érzelmi intelligenciájú emberek viselkedése sok mindenben eltér másokétól. Ezeket a mondatokat például csak ők használják rendszeresen.

7 mondat, amit a magas érzelmi intelligenciájú emberek sokat használnak - Tőled gyakran hangzanak el?

A magas érzelmi intelligenciájú emberek viselkedése sok mindenben eltér másokétól. Ezeket a mondatokat például csak ők használják rendszeresen.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük