Ezt csinálják beszélgetés közben a magas érzelmi intelligenciájú emberek - 3 viselkedés, ami kiemelkedő EQ-t jelez

A Harvardon végzett kutató szerint a magas EQ-jú emberek máshogy beszélgetnek. Elárulta, mi különbözteti meg őket a többiektől.

Ezt csinálják beszélgetés közben a magas EQ-jú emberek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Hogyan lehet azonnal elnyerni valaki bizalmát? Legyen szó új barátról, kollégáról vagy partnerjelöltről, a valódi kapcsolatteremtés és az erős kötelékek kiépítése ijesztőnek és nehéznek tűnhet, de az érzelmi intelligencia egy olyan képesség, ami segít ebben - és ami egyébként tanulható, fejleszthető is.

Dr. Jenny Woo Harvardon végzett intelligenciakutató, a Mind Brain Emotion alapítója pályafutása nagy részét azzal töltötte, hogy tanulmányozta, miként építik ki kapcsolataikat a legsikeresebb, legjobb kommunikátorok. Rájött, hogy van három dolog, amit a magas EQ-jú emberek tesznek a beszélgetések során: a CNBC oldalán árulta el ezeket.

Amiket a magas EQ-jú emberek csinálnak beszélgetés közben

Érzelmeket kiváltó kérdéseket tesznek fel

Az érzelmileg intelligens embereknek megvan az a kivételes képességük a szakértő szerint, hogy olyan kérdéseket szőnek a beszélgetésekbe, amik felkeltik és fenntartják az érdeklődést. Ezek a kérdések gyakran arra irányulnak, hogy megismerjék a másik tapasztalatait, gondolatait, érzéseit.

Például hasonlókat:

  • Hogy kerültél be ide?
  • Mi a véleményed a …?
  • Milyen érzéseid vannak ezzel kapcsolatban?

A szociális tudatosságra és empátia kimutatására való képességük lehetővé teszi számukra, hogy hitelesnek és érdeklődőnek tűnjenek, nem pedig túl kíváncsinak. Intellektuális és érzelmi szinten is rá tudnak kapcsolódni másokra, gyakran rákérdeznek a szenvedélyekre, a kedvenc helyekre, de akár a fájdalmas pontokra, részletekre is. Ez az őszinte érdeklődés segítségre ösztönzi őket, segítő szándékot mutat, amit mások viszonozni is akarnak majd.

A cikk az ajánló után folytatódik

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Másolják a partnerük hangjának tónusát és testbeszédét

Ha szinte azonnal úgy érzed egy idegenről, hogy ismerősnek, rokonszenvesnek tűnik, az gyakran azért van, mert tükröz téged, a mozdulataidat. A magas EQ-jú emberek képesek a társas jelzések olvasására, és másolják azokat az embereket, akikkel beszélgetnek, hogy elmélyítsék a kapcsolatot. Nagy figyelmet fordítanak a hangnemre, a tempóra és a szóválasztásra, és ezt tükrözik vissza válaszaikban.

Ha lassan vagy izgatottan beszélsz, előfordulhat, hogy az érzelmeidhez igazítják a tempójukat. Hasonlóképpen, ha odahajolsz, vagy más hasonló gesztust teszel, ők is ugyanezt tehetik. Ez a technika nem a manipulációról szól, inkább arról, hogy igazodnak a beszélgetőpartner kommunikációs stílusához, és bizalmat, tiszteletet mutatnak, illetve építenek maguk közt. Ez a viselkedés a belső vágy külső megnyilvánulása az együttérzés és a mélyebb szintű kapcsolódás iránt.

Megosztják a hibáikat és a kudarcaikat

A magas érzelmi intelligenciával rendelkező emberek nyíltan megosztják kudarcaikat. Nem félnek felfedni félelmeiket. A sebezhetőséget erősségnek és eszköznek tekintik a mélyebb kapcsolatok kialakítására. Megértik, hogy a hibáik nem határozzák meg őket, és nem az a dolguk, hogy mindenkinek a kedvében járjanak. Rendelkeznek olyan érzelmi biztonsággal és bátorsággal, hogy elviseljék, ha valaki nem kedveli őket.

Rendkívüli képességük van arra is, hogy a negativitást produktivitássá alakítsák. Megfigyelik, hogy mások hogyan reagálnak a kudarcaikra, és ezt az információt arra használják, hogy kiszűrjék, kik azok, akik mellettük állnak, és kik azok, akik ellenük vannak. Arra koncentrálnak, hogy mit tanulhatnak a kudarcaikból.

Pozitív és negatív tapasztalataik megosztásával arra ösztönzik a körülöttük élőket, hogy ők is megosszák ezeket egymással, és együtt tanuljanak, fejlődjenek.

7 mozdulat, ami a magas érzelmi intelligenciájú emberekre jellemző - Ebben más a testbeszédük

A magas érzelmi intelligenciájú emberek viselkedése több szempontból is eltér másokétól. A testbeszédük is különbözik - ezek a legjellemzőbb szokásaik.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük