Így beszélj, hogy azonnal magabiztosnak tűnj mások szemében - A szakértő szerint a tempó és a hang is számít

Ezek az apró változtatások határozottnak, céltudatosnak mutatnak majd, és szimpátiát keltenek másokban.

Magabiztos beszéd
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Sajnos sokszor nem elég, ha szuper ötleteid vannak, és mindenről van véleményed, mert ha nem tudod elég határozottan, magabiztosan és megfelelően tálalni mindezt másoknak, akkor sokkal kisebb az esély arra, hogy felfigyelnek majd rád.

Ahhoz, hogy biztosra menj, és mindig kivívd magadnak a hallgatóság figyelmét vagy a főnököd, esetleg a tárgyalópartnered elismerését, nem árt odafigyelni néhány apróságra a beszédedben. A következő, beszédszakértők által javasolt trükkök bevetésével garantáltan azonnal magabiztosnak és határozottnak tűnsz majd mások szemében.

Lassíts le!

Matt Farnsworth coach szerint először egy kicsit természetellenesnek tűnhet a lassú beszéd gondolata, de a Greatist oldalának elmondta, hogy ami neked csigatempónak érződik, általában másoknak az hangzik átlagosnak. A legtöbb ember gyorsabban beszél, mint kellene, amire az idegesség még jobban rátesz. De, ha visszaveszel a rohanásból, bizonyítottan kevesebb töltelékszót használsz majd, és jobban fogsz ügyelni a hangsúlyokra, sőt, a kiejtésed is szebb lesz. Ezzel pozitívabb képet alakíthatsz ki magadról, és tekintélyt válthatsz ki az emberekből.

no beszel 2

Figyelj a hangsúlyra!

Justin Stoney beszédtanár hozzátette, hogy a helyes hangsúlyozás a magabiztos beszéd alapja. Figyelni kell arra, hogy ne vidd fel a mondatok végén a hangsúlyt, mert ezzel bizonytalanságot éreztetsz. Minden pont előtt vidd inkább le, és zárd le a mondandódat a hangoddal is. Fejezd ki egyértelműen, hogy tudod, mit beszélsz, és ebben senki nem tud elbizonytalanítani!

A légzés sem mindegy

Bár teljesen alapvető dolognak tűnik a légzés, valójában egy hosszabb beszéd vagy egy stresszes beszélgetés közben könnyen elfeledkezhetsz arról, hogy megfelelő ütemben vegyél levegőt. Ilyenkor nemcsak megakadsz a szavak vagy a mondatrészek között, hanem a mellkasod is szabálytalan ütemben és erősebben emelkedik meg, ami idegességről árulkodik. Ügyelj arra, hogy inkább minden mondat után lélegezz egy kicsit, minthogy elfogyjon a levegőd, és kínos helyzetbe kerülj.

A cikk az ajánló után folytatódik

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Apróságok, de fontosak

A két szakértő kiemelte még, hogy a beszédmód mellett az is lényeges, hogy élénken gesztikulálj, és állj egyenesen. Így még erőteljesebb lesz a mondandód hatása, és a levegő könnyedén, akadály nélkül áramolhat a tüdődbe, amitől a hangod és a beszéded is sokkal meggyőzőbb lesz. És amiről ne feledkezz meg: add bele magadat és az energiáidat teljesen a mondandódba, érzékeltesd, hogy tényleg érdekel, és amit állítasz, azt úgy is gondolod. Egy hosszabb beszéd előtt pedig gyakorolj a tükör előtt, hogy a lehető legjobban süljön el az eredmény.

Ezt is szeretjük