5 mérgező mondat, amit az imposztorszindrómával küzdők maguknak címeznek - Neked is ismerősek?

Az imposztorszindróma folyamatos szorongást és elégedetlenséget okoz. Ezek a mondatok gyakran megfordulnak az ezzel küzdők fejében.

Az imposztorszindrómával küzdők mondatai
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az imposztorszindróma egy olyan önértékelési zavar, amely esetén az ember úgy gondolja, hogy a sikerei nem a saját érdemei, csupán minden a szerencse műve. Az illető úgy érzi, semmiben sem tehetséges, semmit sem érdemel meg, és minden, amit elért, csak a külső tényezők eredménye. 

Aki ebben szenved, az folyamatosan szorong, aggódik, elégedetlen önmagával, és nem tud örülni az előrelépéseinek. A szindróma hosszú távon a mentális egészségre és a karrierre is negatív hatást gyakorol, ezért fontos időben felismerni. Ha a következő mondatok gyakran megfordulnak a fejedben, valószínűleg te is ezzel küzdesz.

Az imposztorszindrómával küzdők mondatai

„Csaló vagyok.”

Gyakran úgy gondolják, hanyag munkát végeztek, ha gyorsan elkészültek egy feladattal, és azt érzik, hogy csak színlelik a tudást, hozzáértést, és ezzel becsapnak másokat. Bár nem egyszerű, de meg kell tanulni elismerni azt, ha valamit jól csinálsz, és fel kell ismerned az erősségeidet. 

„Félek, hogy rájönnek: nem vagyok olyan okos, mint mások.”

Az imposztorszindrómával küzdők folyamatos félelemben és szorongásban élnek. Tartanak attól, hogy valamikor kiderül: nem elég profik, nem olyan okosak és tájékozottak, mint, mondjuk, a kollégáik. Amikor felajánlanak nekik egy lehetőséget, gyakran visszautasítják, mert úgy érzik, nem elég jók hozzá.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

„Nem merek kérdezni, mert kiderül, hogy nem értek hozzá.”

A munkahelyi megbeszéléseken sokszor inkább csendben maradnak, mert félnek, hogy valami rosszat mondanak, és kiderül, hogy egyáltalán nem is értenek az adott témához, és attól is, hogy a kérdések az ismeretek hiányát jelzik. Pedig ez egyáltalán nem így van: a kérdések hasznosak, fontosak, és az is természetes, ha néha hibázik az ember.

„Nem vagyok képes ezt megcsinálni.”

Senki sem képes mindenre, és senki sem jó mindenben. De ha a főnököd neked ad egy feladatot, akkor valószínűleg nem véletlenül teszi ezt. Imposztorszindróma esetén jellemző, hogy az illető úgy érzi, nem képes elvégezni új feladatokat, mert nem bízik önmagában, a tudásában. 

„Nem érdemlem meg a sikert.”

Ha gyakran úgy érzed, nem érdemled meg a sikert, az is intő jel lehet. Gondold át, hogy miért hiszed ezt, mert ha felismered, honnan ered az érzés, kevésbé tud majd eluralkodni rajtad. Próbáld meg elengedni, és élvezd, ha elértél valamit.

Olvasd el, milyen szokások jellemzőek a magas EQ-jú emberekre!

A magas érzelmi intelligenciájú személyek sok szempontból mások, mint azok, akiknél ez a szint alacsonyabb. A következő szokások például leginkább rájuk jellemzőek, számukra természetesek.

6 szokás, ami csak a magas érzelmi intelligenciájú embereknek természetes - Másokra nem jellemzőek

Hogy viselkednek a magas EQ-jú emberek? Ezek a szokások jellemzőek rájuk.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük