10-ből 8 magyar nő szenved tőle, de lehet rajta változtatni
Érdekes kutatás készült a magyar nőkről és arról, hogyan beszélnek saját magukkal.
A nők nap mint nap kihívásokkal néznek szembe, miközben igyekeznek a lehető legtöbbet nyújtani az élet minden területén - a munkahelyükön, a kapcsolataikban és a mindennapi jólétben is. Vágyaik és ambícióik ellenére azonban sokan úgy érzik, hogy akadályok állnak az útjukban.
Egy új globális kutatás megmutatta, hogy a megoldás végig karnyújtásnyira volt, legfeljebb rossz helyen keresték. A Danone Activia megbízásából nemzetközileg elvégzett világméretű felmérésből kiderült, hogy a nőket leginkább a saját magukkal, pontosabban szólva a belső kritikusukkal való törékeny kapcsolatuk gátolja a kiteljesedésben.
Így vélekednek a magyar nők
A magyar nők 79%-a egyetértett azzal az állítással, hogy a saját belső kritikusuk a legtöbb egyéb tényezőnél jobban képes hátráltatni őket a munkájukban, 89%-uk pedig ugyanezt érezte a magánéletére való tekintettel is. A magyar nők 61%-a állította, hogy jelentős nyomást helyez magára azért, hogy maximálisan teljesítsen. Ez azt jelenti, hogy a belső kritikusban még kiaknázatlan lehetőségek rejlenek, hiszen a segítségével kihozhatjuk magunkból a legtöbbet.
De mi is ez, és mire képes valójában?
A belső kritikus tulajdonképpen a belső hang, szemléletmód, ami önbizalomhiányt okozhat, elbátortalaníthat, és elveheti kedvet a tervek megvalósításától - ha magadat kritizálod, azzal általában hátráltatod is magad. Dr. Almási Kitti klinikai szakpszichológus tapasztalata szerint kevesen tekintenek barátként a belső hangjukra.
- Jóval gyakoribb, hogy a korai szocializáció során megélt kritikák, a kortársak negatív visszajelzései hosszú időre visszavetik az önmagunkba vetett hitet. Ilyen esetekben kitartó munka, az önmagunkkal kapcsolatos gondolkodásmód megváltoztatása szükséges ahhoz, hogy reálisabban lássuk önmagunkat, a bennünk rejlő lehetőségeket. Harmónia esetén a vágyott állapotunk nem áll elérhetetlenül messze az aktuálistól, és ez az, ami miatt motiválttá tesz.
Életerős önbizalommá fejlődik
A felmérésben részt vevő nők szerint, amikor együttműködnek belső kritikusukkal, pozitívabban vélekednek saját magukról. Ez az érzés pedig átsugárzik az életük legfontosabb területeire is - hisznek a saját intelligenciájukban és képességeikben, párkapcsolati önbizalommal vannak felruházva, tesznek a jólétükért, kitartanak az elhatározásuk mellett, és emiatt jobb véleménnyel vannak önmagukról, becsülik magukat, vagyis elérik az InSync állapotot. Itt te is megnézheted, mennyire vagy szinkronban önmagaddal.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A Danone Activia azért hozta létre az InSync kezdeményezést, hogy arra inspirálja a nőket, hogy a legtöbbet hozzák ki önmagukból életük legfontosabb területein. Az InSync kampány célja, hogy ne csak inspirálja, de ünnepelje is azokat a nőket, akiknek sikerült építő jellegű kapcsolatot kialakítani belső kritikusukkal, és ezáltal testi-lelki harmóniába kerültek, önazonossá váltak.