4 tipikus jel, ami hazugságról árulkodik

Ne hagyd, hogy átverjenek!

A hazugság sajnos bárhol utolérhet: a szerelmed, a barátod, a családod és a kollégáid is füllenthetnek. Vedd észre!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A hazugság megkeserítheti a párkapcsolatodat, barátságokat tehet tönkre, de még a családon és a munkahelyen belül is számtalan kellemetlenséget okozhat. Ha valaki nem őszinte hozzád, azt valószínűleg már jóval korábban megérzed, mint hogy kiderülne a dolog.

Mielőtt azonban már minden utcasarkon ármánykodást sejtenél, jobb, ha utánajársz, honnan is származik valójában. Az árulkodó jelek alapján könnyen kiderítheted, ki hazudik neked, hiszen, ha nem is a puha orráról, néhány önkéntelen terelő gesztusról többnyire fel lehet ismerni azt, aki ferdíti az igazságot.

Gyerekes lebuktató jelek

Köztudott, hogy a legtöbb kisgyerek igen feltűnően hazudik. A lódítást követően a szája elé teszi a kezét, mintha meg akarná akadályozni a további hamis állítások kimondását, vagy belepirul tettébe, netán a fülét fogja be.

Bár a felnőtteknél ilyen feltűnően valószínűleg sosem fogsz rábukkanni a füllentésre, ezeknek az önkéntelen védekező gyerekreflexeknek megvannak a maguk későbbi megfelelői. A száj eltakarása helyett a hazug ember valószínűleg gyakrabban nyúl a szájához, dörzsölgeti - legszívesebben ő is visszatartaná a hamis mondatok áradatát, de annyi önkontrollal már rendelkezik, hogy tudja, ez túl feltűnő lenne.

Amikor a gyerekek a fülüket fogják be, állítólag azért van, mert maguk sem akarják hallani a lódítást, tehát a tudat alatti tiltakozás jele.

Ha nem a csemetédre, hanem a párodra, barátnődre vagy a kollégáidra gyanakszol, ebben az esetben is a dörzsölő mozdulatot kutasd - bár önmagában még nem bizonyító erejű hazugságjel, a gyakori fülérintés gyanús lehet.

15 jel, hogy a pasi megcsal

Nézegess képeket!

Elolvasom

Megváltozott hangmagasság

Ha valaki hazudik neked, az a mondanivalóját sem pont úgy fogja előadni, mint egyébként. Bár a változások leheletfinomak lehetnek, ha hegyezed a füled, könnyen észreveheted. A hamis állításoknál gyakran magasabb hangon beszél ugyanis az ember, és a beszédsebesség is gyorsabbra válthat: mintha minél hamarabb próbálna túlesni a lódításon.

Éppen ezzel leplezi azonban le magát, aki a szemedbe hazudik, ugyanis a furcsa beszédet követően lehet, hogy már egy keresztkérdés is elég ahhoz, hogy kiugraszd a nyulat a bokorból.

Akár arról van szó, hogy a párod hol töltötte az estét, akár a barátnőd viselkedik furcsán, netán éppen a pasiddal, vagy a kolléganőd keresztbe tesz neked, szemtől szemben nehéz úgy tagadni vagy ártatlannak mutatkozni, hogy ne legyen gyanús a hang. Amennyiben tehát egy egyszerű kérdésre is úgy felel az illető, mintha egy gombóc lenne a torkában, légy résen: nem biztos, hogy igazat mondott.

Túl pontos fedősztori

Árulkodó jelekre bukkanhatsz akkor is, ha mélyebben belekérdezel a számodra gyanús dologba. Ezt leginkább a párkapcsolatod vagy a barátaid esetében alkalmazhatod, azonban hatásos trükk: kérdezd meg, pontosan hogyan is zajlott az az esemény.

A hazug ember valószínűleg túlságosan pontos, mintegy előre, pontosan betanult leírást fog adni, hiszen már gondosan eltervezte magában, hogyan terelje el a figyelmedet a füllentés tárgyáról.

Azonban éppen ez lehet az az árulkodó mozzanat, ami lebuktathatja: tegyél fel a mese közepén még egy kiszámíthatatlan, váratlan kérdést, ami egy korábban említett részletre utal vissza: ha ezúttal hibát vét és mást állít, vagy szóról szóra ugyanúgy mondja a sztorit, szinte biztos lehetsz benne, hogy vaj van a füle mögött.

A pasid a bűnös?

A párod az, aki hamis állításokkal próbálta elfedni tettét, de végül kiderült, hogy megcsal? Ha szeretnéd tudni, hogyan kezeld a nehéz helyzetet, nézd meg videónkat!

Bűntudatos pillantások

Persze nem mindig adódik lehetőséged arra, hogy már kimondásakor elkapd a füllentést. Ha már hosszabb ideje becsap valaki, aki közel áll hozzád, ám nem derült fény az igazságra, akkor is felhívhatja a figyelmedet viselkedésével. Ebben az esetben bűntudatos pillantásai, olykor előtörő bocsánatkérő magatartása lehet furcsa.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ha nem tudsz róla, hogy bármi miatt is rosszul kellene éreznie magát az adott embernek, lehet, hogy pont ez a titok nyitja: próbálja leplezni apró füllentéseit, de mivel tudja, hogy ezzel megbánt, őt is furdalja a lelkiismeret. Hasonló esetben kérdezz rá bátran, hogy mi áll a dolog hátterében, ugyanakkor arra is gondolj, hogy a hazugság olykor jó szándékú. Nem mindenki aljas érdekekből ferdíti el az igazságot, nem árt tehát a körülményeket is mérlegelned, amikor fény derül a valóságra, mielőtt az elkövető felett ítélkeznél.

Ezt is szeretjük