3 perces videón a születés csodája - Több mint 20 millióan látták az izgalmas animációt

Így bújik át a baba a szülőcsatornán.

Szülés videó
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bár a születés a világ talán legtermészetesebb dolga, mégis maga a misztikum, nehezen felfogható csoda.

Amikor az anyaméh sötét, meleg ölelésében kilenc hónapon át növekvő magzat néhány óra, egy nap leforgása alatt megérkezik a világra, a szülők élete egy csapásra megváltozik.

3 perces videón a születés csodája

A szülés általában méhösszehúzódásokkal kezdődik, melyekről sok esetben egy ideig nehéz megmondani, hogy jóslófájások, vagy már igaziak. Ahogy azonban a fájások rendeződnek, szabályossá válnak - különösen, ha még a magzatvíz is elfolyik -, úgy válik világossá, hogy a baba hamarosan megérkezik. Ám azt a viszonylag rövid utat, mely a méhből a külvilágra vezet, nem olyan egyszerű megtenni. Az alábbi háromperces videó érzékletesen szemlélteti, mi is történik ilyenkor.

A videót már több mint 20 millióan látták. Nem véletlenül, hiszen érthetően és pontosan mutatja, hogyan is ereszkedik le a baba a méh üregéből, majd jut át a szülőcsatornán keresztül a külvilágra. A méhnyak először megrövidül, a méhszáj folyamatosan nyílik, hogy a baba feje átférjen rajta. Ha eddig még nem történt meg, ebben a szakaszban távozhat a nyákdugó - mely a méh üregébe felszálló fertőzéseket volt hivatott megakadályozni a terhesség során -, elfolyhat a magzatvíz, mely síkossá teszi az utat a baba számára a szülőcsatornában.

A kitolási szakasz 10 perctől akár 2 óra hosszáig is eltarthat. Ahogy a baba halad lefelé a szülőcsatornában, forgó mozgást végez. Ha a kitolási szakasz elhúzódik, a baba - esetleg nem optimális fejtartásból adódóan - nehezen jut előre a szülőcsatornában, előfordulhat, hogy a fejformája kicsit csúcsos lesz. Ez azonban teljesen normális dolog: a koponyacsontok viszonylag rugalmas mozgásának köszönhetően fordulhat elő. A szülést követő napokban azonban helyreáll a fejforma.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ahogy a baba feje már kint van, a teste oldalra fordul, hogy a vállak is minél könnyebben megszülethessenek. Ha pedig már a vállak is kint vannak, az újszülött kicsusszan a külvilágra. Ezt követően általában elszorítják, majd elvágják a köldökzsinórt, bár ma már tudjuk, hogy ezzel jobb addig várni, míg a zsinórban a pulzálás megszűnik. Végül pedig már csak a méhlepény megszületése van hátra. Szerencsés, ha szülést követően minél korábban mellre kerül a baba: ez egyfelől fontos a kötődés kialakulása szempontjából, másfelől elősegíti a méh minél gyorsabb összehúzódását.

Olvass tovább: díjnyertes szülésfotók

Több mint egy évtizede a Nemzetközi Hivatásos Születésfotósok Szövetsége minden évben versenyt hirdet.

Elképesztő erejű fotók a születés csodájáról: 2022 díjnyertes szülésfotóit mutatjuk

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük