Szívbeteg felnőtt lehet a gyerekedből, ha ezeket eszi: milyen gyakran van a tányérján?
Szülőként a te felelősséged, hogy okosan tápláld a gyereked.
Sokan tévesen azt gondolják, a táplálkozásra elég idősebb korban igazán elkezdeni figyelni, pedig ez korántsincs így: a gyermekkori táplálkozás nagyban meghatározza a későbbi, felnőttkori egészségi állapotot, legyen szó akár szervi betegségekről, elhízásról vagy cukorbetegségről.
A szénhidrátra például nem árt odafigyelni - ha a gyerek túl sokat fogyaszt, később szívbeteg lehet. A magas szénhidráttartalmú ételek fogyasztása ugyanis gyors vércukor- és inzulinszint-emelkedéssel jár, ami viszont amellett, hogy a cukorbetegség kiváltó oka lehet, elősegíti a hízást is. A túlsúly pedig, főleg a hasi zsír hozzájárul a szívbetegség kialakulásához.
Egy-két éves korban és két-három éves korban 100-160 gramm/nap a megfelelő szénhidrátbevitel, három-hat éves korban 120-160 gramm/nap. Ahogy nő a gyerek, úgy nőnek ezek a napi beviteli kívánalmak, az interneten találni szénhidrát-kalkulátorokat, ahol tájékozódhatsz, mennyit optimális fogyasztania a gyermekednek.
Szénhidrátból létezik jó is és rossz is, a jó például az, ami a zöldségfélékben, zabpehelyben, teljes kiőrlésű lisztben van. Az alábbi képeken pedig rossz szénhidrátot tartalmazó ételeket és italokat látsz. Természetesen nemigen lehet elkerülni, hogy az asztalra kerüljenek, de igyekezni kell minél ritkábban adni a gyereknek, esetleg bizonyos összetevőket egészségesre cserélni, ha házilag készülő ételről van szó.
Ételek, amelyek megbetegíthetnek
OLVASD EL EZT IS!
- cukorbetegség
- beteg gyerek
8 étel, amitől a gyerek idővel cukorbeteg lehet
- kisgyerek
- ételek