Így néz ki egy boldog gyerek nyári bakancslistája: 14 dolog, amit tegyetek meg szeptemberig

Dolgok, amiktől valóban élmény lesz a nyári szünet. A gyereknek és a szülőnek is.

Nyári élmények gyerekeknek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bár a szülők részéről jellemzően nem kevés logisztikát igényel az óvodás, illetve általános iskolás gyerekek esetében a nyári szünet, mégis általában az egész család várja a vakációt. Ilyenkor a szülők is ráérnek egy kicsivel később kelni, igyekezek minél több szabadságot kivenni a munkahelyen, sok időt lehet a szabadban tölteni, kirándulni, együtt lenni. 

A közös családi nyaralás a karácsonyhoz hasonlóan az év fénypontját jelenti, de ezen az egy-két otthontól távol töltött héten kívül is érdemes figyelni arra, hogy minél több valódi élményt gyűjtsünk.

Így néz ki egy boldog gyerek nyári bakancslistája

A tanévzárót követően és a kezdeti szünidei lelkesedés csillapodásával persze könnyű belecsúszni az olyan napokba, amikor home office mellett próbáljuk megoldani az apróbb-nagyobb gyerekek nyári felügyeletét, élelmezését, szórakoztatását - miközben néha nem is értjük, hogy miért vártuk a vakációt. Ilyenkor azonban érdemes emlékeztetni magunkat arra, hogy azokhoz a nyári élményekhez, melyekre örömmel gondolunk vissza a későbbiekben, nem kell sok. Az alábbiak közül érdemes minél többek kipróbálni:

Valódi élményeket!

Természetes, hogy a gyerekeink életéből nem tudjuk már kizárni az internetet, okostelefonokat, tableteket. Általában minél nagyobb a gyerek, annál nehezebb távol tartani az elektronikus eszközöktől. Azonban egyrészt érdemes észben tartani a WHO által ajánlott napi maximális képernyőidőt, mely az iskolás korosztálynak sem javasol napi két óránál több képernyőbámulást.

Másrészt nem szabad elfelejteni, hogy a gyerek ebben a felgyorsult, túlingerelt világban is gyerek, és akkor fog tudni szembenézni a későbbi kihívásokkal, ha volt ideje, lehetősége pihenni, feltöltődni, szemlélődni, megismerni, felfedezni a háromdimenziós világot. A saját tempójában.

A cikk az ajánló után folytatódik

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Az unalom is jó!

És mindemellett, érdemes észben tartani azt, hogy a gyereket kell unatkozni is hagyni. Ilyenkor ugyanis pihen az idegrendszer. A bámészkodás, szöszmötölés kimondottan jót tesz - gyereknek és felnőttnek egyaránt. Az unalom kezdeti perceiben talán nyűglődhet egy kicsit a gyerek, ám jó eséllyel idővel feltalálja magát és - esetleg némi támogatással - valamilyen kreatív tevékenységbe öli az energiáit. Erről bővebben olvashatsz korábbi cikkünkben.

Ilyen volt a nyári szünet a ’80-es években: napközis tábor, vízibicikli és bográcsozás

Emlékszel a ’80-as évek nyaraira?

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük