Vírusként terjedt az apa vicces TikTok-videója: nagyon veszélyes lehet a szakértő szerint
Több mint 14 millióan látták már az apa autós videóját.
Rohanós hétköznap reggeleken gyakran megesik, hogy mert a gyerek nyűgös - vagy épp csak vicces kedvében van -, kézzel-lábbal tiltakozik az autó biztonsági övének becsatolása ellen.
Ilyenkor a szülő, aki félig kint van, félig az autóba behajolva küzd az elemekkel, általában nehezen őrzi meg a hidegvérét. Egy TikTok-apuka sajátos módszere, mely megoldást jelenthet a problémára, vírusként terjed a neten. Ugyanakkor felvet néhány biztonsági kérdést, ezért kipróbálását nem ajánljuk.
A gyerekülés és a vicces apuka
Mind a szülők, mind a kicsik számára vonzó lehet az autóba való beszállás szórakoztatóbbá és gördülékenyebbé tétele. Az alábbi TikTok-videón bemutatott, csomagtartón keresztül beszállós módszer a kommentelők egy részének nagyon tetszett, az édesapát zseninek titulálták, és volt aki azt írta:
- Bárcsak tudtam volna ez, amikor kicsik voltak a gyerekeim!
@jesseh6969 #answer to @spidermark790 ♬ original sound - JesseH6969
Veszélyes a gyerekülés nem rendeltetésszerű használata
Korábbi cikkünkben már írtunk róla, hogy miért veszélyes, ha a gyereket overallban, vastag kabátban csatolják be az ülésbe, de a fenti videón bemutatott ötlet sem az igazi. Bár sok szülő üdvözölte a TikTok-apuka trükkjét, a parents.com által a témában megszólaltatott szakértő szerint veszélyes lehet így becsatolni a gyereket az autósülésbe.
Hazánkban 2002 óta kötelező a 150 centiméternél nem magasabb és 12 évnél nem idősebb gyerekek esetében az autós ülések használata. A Centers for Disease Control and Prevention (CDC) szerint 2019-ben a 12 év alatti gyermekek körében az autóbalesetek számítottak a vezető haláloknak. A CDC arról is beszámolt, hogy az autósülés használata 71-82%-kal csökkentheti a balesetek során bekövetkező sérülések kockázatát. Ha azonban nem rendeltetésszerűen használják a gyerekülést, a szülő hiába vesz meg akár egy drágább típust, egy esetleges balesetnél a sérülés rizikója nem csökken jelentős mértékben.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az utasbiztonsági technikus véleménye
Az apuka ötletes TikTok-videójával kapcsolatban Sheena Hill gyermek-utasbiztonsági technikus a következőképpen nyilatkozott:
- Bár valóban viccesnek tűnik a módszer, természetesen nem így tervezték és tesztelték a terméket. Minden alkalommal, amikor a gyerekülést a vízszintesből a függőleges helyzetbe ugratják, megzavarhatja az ülés illeszkedését. A hátsó ülés hátradöntésével kapcsolatban is hasonló a helyzet. Azt szoktuk mondani, hogy az autó ülésének támláját annyira szabad hátradönteni, hogy a rajta ülő felnőtt testét még érintse a biztonsági öv.
Nézd meg, milyen amikor apa vigyáz a gyerekre!
Az édesapáknak - mint azt a következő fotók is remekül bizonyítják -, gyakran vannak olyan formabontó ötleteik, melyek az édesanyáknak talán eszükbe sem jutnának.
(Borítókép: Getty Images Hungary.)
OLVASD EL EZT IS!
- biztonság
- autóbaleset