Segíti az emésztést, és javítja a vérkeringést a menta, ha így használod
A borsmenta gyógyhatásai hosszasan sorolhatók. Ha a jó arányban fogyasztod, sokat tehetsz vele az egészségedért.

- A ’80-as évek legmenőbb trendje volt, és visszatért a feledés homályából: a válltömés felemelkedése és ragyogása »
- 6 lépés, ami profi szintre emeli a nyári hajápolást: így előzd meg a töredezést és a szénaboglya-effektust »
- A 73 éves Vera Wang elképesztő módon viseli a merész darabokat: a 3 legextrémebb szettje az elmúlt évekből »

- Íme Koltai Róbert bájos, szőke párja: a színész 78 évesen élvezi a késői szerelmet
- Ki volt Az arany ember szerelme Jókai művében? Kvíz a kötelező olvasmányokból
- Az 5 legrosszabb élelmiszer, ami rontja a vérkeringést: szűkítik az ereket, emelik a koleszterinszintet
- Dobó Kata 25 év után felvette a zöld miniruhát: A miniszter félrelépben láttuk rajta először
- Illetlennek tűnsz, ha így jelensz meg egy esküvőn: 10 tiltólistás ruha és kiegészítő
A borsmenta számtalan jótékony hatásának köszönhetően tökéletes gyógynövény. Akár egy cserépben elfér a konyhában, fűszerként és teaként is megállja a helyét, mégis csodát tesz az emésztéssel, a vérnyomással, de még reumás fájdalmak ellen is bevethető.
A menta népszerűsége az ókorra nyúlik vissza, már a Római Birodalomban is ismerték. Gyors növekedésű, aromás gyógynövény, az árvacsalánfélék családjába tartozik a kakukkfűhöz, a levendulához vagy a zsályához hasonlóan. Belsőleg és külsőleg is alkalmazható.
Menta felhasználása
A borsmentatea belsőleg fogyasztva nagyon egészséges, de hűsítő íze miatt is közkedvelt. A forrázatához önts le két-három teáskanál szárított mentalevelet két deciliter vízzel, majd lefedve hagyd ázni öt-tíz percig, és szűrd le.

A gyógyító hatás eléréséhez ezt az italt naponta két-három alkalommal fogyaszd kúraszerűen egy hétig, vagy alkalmanként, a tünetek csillapodásáig. Gyomorfájás esetén például már egy pohár is nagy segítséget jelenthet. A menta több betegség kezelésében is kiegészítő segítség lehet, de hosszútávon inkább teakeverékekben javasolt.
A menta és az emésztés
A mentatea jótékonyan hat az emésztőrendszerre, hatékonyan csökkenti a gyomorégést, az émelygést és a görcsöket. Túlevés után könnyíti az emésztést, és a hányinger ellen is hatásos. Krónikus gyomorbetegségnél viszont feltétlenül beszéld meg alkalmazását a kezelőorvossal, ugyanis ilyen esetben egy hosszabb mentakúra irritálhatja a gyomorfalat.
A menta hatása a vérkeringésre
A borsmenta illóolajának hatóanyagai, többek között az eugenol és a rozmarinsav segíti a vérkeringést, antikoaguláns, vérhígító tulajdonságai pedig megakadályozzák a vérrögök kialakulását. Hozzájárul a sejtek megfelelő oxigénellátásához, tisztítja az ereket, és csillapítja a fejfájást is.
Menta a reumás fájdalmak ellen
A borsmenta illóolajai és a benne található szalicilsav segít a reumás eredetű fájdalmak csökkentésében. A migrén elleni küzdelemben, a fájdalmak enyhítésében is hasznosnak tartják.

A mentateát vagy a növényből nyert olajat ilyenkor borogatásokhoz is felhasználhatod, akár a halántékra téve, akár az izom- és ízületi fájdalmak helyi kezelésére.
Légzőszervi gondokra is jó a menta
A borsmenta mentolt tartalmaz, ez a hatóanyag pedig a nátha és a meghűléses betegségek kezelésében is hasznossá teszi. Enyhén izzasztó, mérsékli a lázat, tisztítja a légutakat, de még a vírusok legyőzésében is támogatja a szervezetet.
Alkalmazható a garatgyulladásos, a hörghurutos és az asztmás köhögés csillapítására, de a dohányzásról való leszokás idején is nyugtatja a torkot. Mentoltartalma miatt kisgyerekeknek viszont nem ajánlott adni, irritálhatja a nyálkahártyájukat.
OLVASD EL EZT IS!

- magnézium
- ásványi anyag