Nem kell mindig reggelizni és háromóránként étkezni: 3 fogyókúrás mítosz, amit felejts el
Sztereotípiákat semmisít meg a tudomány.
Sok hiedelem, kéretlen jótanács kering az interneten és szájhagyomány útján is a diétázással kapcsolatban.
Habár kétségtelenül számos hasznos információ van a fogyás témakörében, léteznek hatástalan, félrevezető, sőt egyenesen ártalmas tippek is.
3 fogyókúrás mítosz, amit felejts el
A reggelizés fontossága
Széles körben elterjedt mondás, hogy semmiképp sem szabad kihagyni a reggelit, még akkor sem, ha az ember egyáltalán nem éhes. A javaslat lényege, hogy az éjszakai alvás után felgyorsuljon az anyagcsere. Ezért sokan magukra kényszerítik a napindító falatokat, még akkor is, ha nincs étvágyuk. A reggelizés azonban nem feltétlenül előnyös a fogyás szempontjából.
Egy tanulmány szerint azok az emberek, akik kihagyják a reggelit, 144 kalóriával többet esznek ebéd közben, mint azok, akik reggeliznek. A nap végén azonban a teljes kalóriabevitelük még mindig 408 kalóriával alacsonyabb volt. A reggeli elmulasztása az időszakos böjt egyik eszköze, és segíthet a fogyásban is. Az elképzelés, hogy a reggelizés fontos a testsúlykontroll szempontjából, részben annak köszönhető, hogy az USA Országos Súlykontroll Regiszter azon tagjait vizsgálták, akik fogytak, és legalább öt évig nem tartották a súlyukat. A legtöbb hasonló személy rendszeresen reggelizett.
Ha valaki nem éhes reggel, jobb, ha nem reggelizik, és hallgat a testére. Amennyiben megéhezett ébredés után az ember, feltétlenül érdemes fehérjében gazdag reggelit fogyasztania, így jóllakottabb is lesz, és kisebb valószínűséggel eszik a kelleténél többet ebéd közben.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Több kisebb étkezés
Szintén gyakori fogyókúrás javaslat, hogy az ember iktasson be több kisebb étkezést a nap folyamán, hogy pörgesse az anyagcseréjét. Egy tanulmány során kutatók két csoportnak ugyanannyi kalóriát biztosítottak: az egyiknek két nagy étkezésben, a másiknak hét kisebb adagban. A kísérlet során nem találtak különbséget az elégetett kalóriák számában, és kimutatták, hogy a gyakoribb, de kisebb adagokkal bíró étkezés nem eredményez jelentősebb súlycsökkenést, mint a napi három vagy kevesebb étkezés.
A magas zsírtartalmú ételek elkerülése
A harmadik mítosz, hogy kerülni kell a magas zsírtartalmú ételeket. A közkeletű vélemény ellenére nem minden zsiradék káros az egészségre, és az összes zsíros étel kerülése nem feltétlenül segít a fogyásban. A zsír kétszer annyi kalóriát tartalmaz, mint a fehérje vagy a szénhidrát, de laktató, és hosszú ideig tart az emésztése. Az alacsony zsírtartalmú diéták, amelyekben a zsír az összes kalória kevesebb mint 30%-át teszi ki, általában gyengébb eredményeket mutatnak, mint az alacsony szénhidráttartalmú diéták, ha fogyásról van szó. Valójában a természetesen magas zsírtartalmú ételek, beleértve az avokádót, a dióféléket és a kókuszt, segíthetik a fogyást.
Ezzel szemben a zsírmentes vagy alacsony zsírtartalmú termékek fogyasztása a kalóriacsökkentés érdekében problémás lehet, hiszen sok esetben finomított cukrot tartalmaznak. Míg a természetesen magas, egészséges zsírtartalmú étrend az ember javára válhat, a sok hozzáadott zsír nem hasznos. A túl sok zsírral a kalóriák olyan mértékben megnövekedhetnek, hogy az már gátolhatja a fogyást.
Olvass tovább: 8 emésztéssel kapcsolatos mítosz, ami nem segít a fogyásban
A hús tovább marad a gyomorban, mint a zöldség? Megdöntjük az étkezési mítoszokat.
8 emésztéssel kapcsolatos mítosz, ami nem segít a fogyásban: egyik sem igaz, mégis elhiszik őket
Nézegess képeket!
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!
- fehérje
- egészséges étkezés