Hogyan fogyhatsz fehérjeporral? Elmondjuk, mikor, mennyit és hogyan használj

A fehérjeporok használata sok diétát megkönnyít.

feherjepor uj
Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Legyen akár a súlyvesztés, akár az izmosodás, formásodás a cél, a többség sporttáskájában a proteinporok összerázására alkalmas shaker is hasonlóan fontos helyet foglal el, mint a többi felszerelés. A fehérjeporok azonban nemcsak a rendszeresen edzők körében népszerűek, de egyre több fogyókúrás étrendnek is szerves részei. 

Ma már nemcsak szaküzletekben, de drogériákban is könnyen beszerezhetsz sokféle terméket, ám előtte érdemes megismerni, hogyan is lehetnek a fehérjekészítmények a segítségedre, ha fogyni akarsz. 

Fehérjepor diétához

Sokan az edzések vagy a fogyókúra mellé automatikusan szükségesnek tartják az extra fehérjét biztosító, koncentrált élelmiszerek fogyasztását, pedig ez nem így van. A fogyás nem fog beindulni csak attól, hogy elkezdesz fehérjeport fogyasztani, de a kalóriabeviteledet nem csökkented. Amennyiben a fehérjeszükségleteidet sikerül porok nélkül is fedezned, úgy nem jár további előnnyel, ha beiktatod őket az étrendedbe, éppen ellenkezőleg. 

feherje shake epres

Ha porok helyett nyers alapanyagokból készült, teljes értékű élelmiszereket fogyasztasz, akkor a fehérjék mellett sok más tápanyagot is bevihetsz jó minőségű forrásból. Naponta egy nő fehérjeigénye a testsúly minden kilogrammja után 1-2 gramm protein között változik. Ha ezt sikerül napi három-négy alkalomra elosztanod, akkor nincsen különösebb szükséged ilyen táplálkozáskiegészítésre. Ha viszont ez problémákba ütközik, akkor a proteinpor hatékony segítség lehet.

A számodra megfelelő proteinkészítmény kiválasztásához itt találsz tanácsokat. Ha a fehérjepor használata mellett döntöttél, akkor fontos, hogy azt kalkuláld bele az étrendedbe! Ugyan étvágycsökkentő hatású, kalória-, szénhidrát- és zsírszegény termékekről van szó, egy adag elfogyasztásával 95-120 kalóriát viszel be. A szervezetedben a felesleges fehérje is glükózzá, azaz szőlőcukorrá alakul, amit a tested zsírként képes raktározni. Éppen ezért ezt is bele kell számolni a napi kalóriakeretbe, és nem fogyasztható nassolnivalóként. 

A cikk az ajánló után folytatódik

A maximális fogyasztást és az adagokat illetően mindig kövesd a terméken található utasításokat! Általában naponta legfeljebb két adag, egyszerre 20-25 gramm fehérjepor fogyasztása javasolt, mert így még jól bevihető mellette minden szükséges vitamin és ásványi anyag a szilárd, teljes értékű táplálékokból. Az egyik adagot fogyaszthatod reggel, a másikat délután, de jó lehetőség az is, ha reggelire vagy edzés előtt és utána fogyasztod őket.

Ha az étkezések helyettesítésére, kiegészítésre szeretnéd használni a fehérjeport, akkor fogyassz mellé valamilyen egészséges, rostban gazdag szénhidrátforrást - zöldséget, gyümölcsöt, zabpelyhet - és egészséges, növény zsírt - magvakat, mogyoróvajat. Jó választás mogyorós zabkásába szórni a fehérjét, vagy spenóttal, mogyoróvajjal és növényi tejjel laktató turmixot készíteni belőle.

Egy másik felhasználási lehetőség az edzés utáni gyors tápanyagpótlás. A mozgás során a szervezeted raktárai lemerülnek, sérül az izomszerkezet, melyet követően egy rövid időn keresztül a tápanyagok különös hatékonysággal hasznosulnak. Ezért visznek olyan sokan magukkal shakert az edzőterembe, hiszen így maximalizálhatják az elvégzett munkájuk eredményét. A tréning azonban enélkül is lehet hatékony, így döntés kérdése, hogy fogyasztasz-e turmixot.

Edzés utáni fehérjebevitelként mégis érdemes a porokat választani, ugyanis egy shake tápanyagai hamar felszívódnak, és bőséges mennyiségben látnak el mindennel, ami az izmok regenerálódásához kell. Ezzel szemben a szilárd étkezés nem mindenkinek esik jól rögtön, és a tápanyagok felszívódása is lassabb lehet. Ilyenkor, ha tejjel kevered ki a turmixot, az szintén rontja, lassítja a hatását, sőt, sok plusz kalóriát is jelent, ezért válaszd inkább a vizet.


Növényi fehérjeforrások

A minőségi proteinbevitel nemcsak állati eredetű táplálékokból származhat. Nagyon sok növény is tartalmaz bőséges mennyiséget. Mutatjuk, milyen növényi fehérjeforrásokkal csökkentheted az étvágyadat!

Étvágycsökkentő növényi fehérjeforrások a fogyókúrádhoz

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük