Rákkeltő, és árt az agynak: ha te is használod, ezekkel váltsd ki!

Ha ezt akarod használni a karácsonyi menühöz, gondold át.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az étolaj káros hatásával kapcsolatban alapvetően egy félreértést kell tisztázni. A kétféle eljárással készült étkezési olajak közül a hidegen sajtolt olajak rendelkeznek pozitív élettani hatásokkal, mert előállításukhoz nem használnak vegyszereket és adalékanyagokat. Továbbá ezekben megmaradnak az értékes vitaminok és ásványi anyagok.

A hidrogénezett olajok elkészítése vegyszerezéssel és adalékanyagok hozzáadásával történik. Egészségtelen transzzsírsavak keletkeznek bennük, melyek a többszörös felhevítés és újrafelhasználás miatt még inkább kifejtik a szervezetre a kártékony hatásukat. Emiatt hosszú távon szívbetegséget, magas koleszterinszintet, allergiát, gyulladásos folyamatokat okoznak. Utóbbi miatt közvetve sokak szerint a rákos megbetegedésekhez is hozzájárulhatnak, emellett szerepet játszhatnak a különféle agyi degeneratív megbetegedések, például az Alzheimer-kór kialakulásában is - erről ide kattintva olvashatsz bővebben.

Ezeket az olajokat tehát érdemes lecserélni a hidegsajtolással készült termékekre. Nézd meg képeken az egészséges verziókat!

Dióolaj - jótékony hatását a benne lévő többszörösen telítetlen zsírsavnak köszönheti. Külön bónusz, hogy van benne linolsav, ami erősíti az immunrendszert és szabályozza a hormonháztartást is. Maga a dió is jó a szív- és érrendszeri betegségekre, és az olaja nemcsak belsőleg fejti ki áldásos tevékenységét, hanem belélegezve aromaterápiaként is alkalmazható. Táplálkozástudósok a dióolaj koleszterincsökkentő jellegét is kimutatták.

Tökmagolaj - itthon a legelérhetőbb az exkluzív olajfajták közül a tökmagolaj, amely nemcsak telítetlen, hanem többszörösen telítetlen esszenciális zsírsavakban gazdag. Hidegsajtolással készül, ami azért fontos, mert ezáltal őrzi meg magas ásványianyag- és vitamintartalmát. Belgyógyászok ajánlják, mert bizonyítottan enyhíti a prosztatamegnagyobbodás tüneteit.

Szőlőmagolaj - kiváló élettani hatásokkal rendelkezik. Bioaktív hatóanyagai, mint például a bioflavonoid, erőteljes gyógyító jelleggel bírnak. Így pozitív hatással vannak a szív- és érrendszerre, és rákmegelőző munkát is kifejtenek a szervezetben. Beltartalmi értékeit tekintve az egyik leghatékonyabb antioxidáns, lassítja az öregedés folyamatát is.

Kókuszolaj - a kókuszolaj jótékony omega-3 zsírsavval van tele, ami kedvezően befolyásolja a koleszterinszintet. Egyedülálló sajátossága a laurinsav, amely az anyatejben is előfordul. Ezért érthető, hogy ennek az olajfajtának baktérium- és vírusölő hatása is van, ezáltal felvértezi a szervezetet a betegségek és fertőzések ellen.

Olívaolaj - az olívaolaj rendkívül gazdag antioxidánsokban, ami megköti a szabad gyököket, ezért egészségmegőrző tulajdonságai vannak. Létfontosságú esszenciális zsírsavat, F-vitamint tartalmaz, ami a sejthártyát építi. Érdemes extra szűz verziót választani, mert az jobban megtartja fitoszterin- és lecitintartalmát, mely összetevők csökkentik az LDL, vagyis az ártó koleszterin szintjét.

Figyelj oda a szervezetedre!

Ha tudatosan óvod magadat a kártékony hatásoktól, elkerülheted a betegségeket. Mutatjuk, melyek lehetnek az első jelei annak, hogy kialakulóban van valami baj.

10 jel, hogy komoly góc van a testedben: fontos időben felfedezni

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük