5 bevált házi gyógymód a kiújuló Candida-fertőzés ellen

A vitaminháztartás kiegyenlítésével, valamint bélflórád helyreállításával sokat tehetsz a fertőzés ellen.

Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az emberi szervezetben normál körülmények között is élnek gombák. Ha azonban a környezeti hatások, a helytelen táplálkozás, illetve valamilyen betegség következtében elszaporodnak, kellemetlen panaszokat okozhatnak. Ilyen lehet a hüvelyi folyás, az allergia kialakulása, a bőrön megjelenő viszkető, vörös foltok vagy az állandó fáradtság. Ilyenkor mindenképpen tanácsos szakemberhez fordulnod.

A Candida azonban sokszor az alapos orvosi kezelés ellenére is visszatér. Azért, hogy az élesztőgombás fertőzés kezelése tartós eredménnyel járjon, és szervezeted az újabb gombatámadással szemben elegendő védekezőerővel rendelkezzen, segítened kell neki. Bemutatunk néhány hasznos módszert, mellyel megelőzheted a kiújulást.

A Candida gyakori tünetei

  • Viszketés.
  • Kellemetlen lehelet.
  • Vörös foltok a bőrön.
  • Hasmenés vagy székrekedés.
  • Túrószerű hüvelyváladékozás.

A bélflóra helyreállítása

Miután a Candidát gyógyszerekkel és gombaellenes diétával kiűzted a szervezetedből, a bélflórát a lehető leggyorsabban újra kell telepíteni hasznos baktériumok segítségével. A kezelés során ugyanis nemcsak a Candida, hanem azok a baktériumtörzsek is kipusztulnak a szervezetedből, melyek védelmet biztosítanak a fertőzésekkel szemben. A különféle élőflórás joghurtok és kefirek segítségedre lehetnek abban, hogy a Lactobacillusok és a Bifidobacteriumok visszakerüljenek az emésztőrendszerbe. De ma már kapható a gyógyszertárakban Lactobacillust vagy Bifidobacteriumot tartalmazó kapszula is.

15 természetes gombaölő

Nézegess képeket!

Elolvasom

A hüvelyflóra helyreállítása

Ha hüvelyi folyást, égő, viszkető érzést okoz a gombás fertőzés, nőgyógyászod hüvelykúpot, esetleg szájon át szedhető gyógyszert ír fel. A kúra befejezését követően azonban helyre kell állítanod a hüvely pH-ját.

Ehhez jó módszer lehet, ha este, lefekvés előtt egy mini tampont mártasz élőflórás, natúr joghurtba, majd felhelyezed a hüvelybe. Így elkezdődhet a gombaellenes kúra során kiirtott hasznos baktériumok visszatelepítése. Kipróbálhatod a gyógyszertárban kapható - tejsavbaktériumokat tartalmazó - Vagiflor kúpot is.

A hüvelyfolyás mögött

Nőgyógyász szakértőnkkel készített interjúnkból megtudhatod, milyen betegségek állhatnak a hüvelyfolyás mögött.

Az ásványianyag- és vitaminháztartás kiegyenlítése

Szervezeted ásványianyag-, illetve vitaminhiánya is hozzájárulhat a Candida-fertőzés kialakulásához. Elsősorban arra ügyelj, hogy elegendő mennyiségű cinket, vasat, szelént, magnéziumot és kalciumot vegyél fel az étkezéssel. Amennyiben gyakran küzdesz gombás fertőzéssel, egy vérvizsgálattal megállapítható, hogy mely ásványi anyagok hiányoznak a szervezetedből. Az A-, B-, C- és E-vitaminok hasonlóképpen fontosak a gyógyuláshoz és a megelőzéshez.

Hasznos táplálékok

Tudtad?
A kialakult Candida gomba okozta fertőzés sokkal gyakrabban félrediagnosztizált betegség, mint más hüvelyi fertőzések. Biztos eredményt az otthon elvégezhető gyorsteszt vagy orvos által rendelt laborvizsgálat adhat. A gyorstesztet patikákban, vagy például online a FeminaShopban vásárolhatod meg, a laborvizsgálatot pedig előzetes bejelentkezés után belgyógyászodtól kérheted.

Az otthoni Intim Candida Gyorstesztet itt rendelheted meg »

Lapacho tea

A lapacho gyógyító ereje egyrészt baktérium- és vírusölő hatóanyagára támaszkodik, másrészt a növény ásványi anyagokban - például vasban, kalciumban, káliumban és magnéziumban - is gazdag. A tea elpusztítja a kórokozó élesztőgombákat, valamint méregteleníti az emésztőrendszert. A kezeléshez napi három csésze lapacho tea ajánlott.

Gombaölő táplálékkiegészítő

A grépfrútmagkivonatot táplálékkiegészítőként alkalmazzák, azzal a céllal, hogy elpusztítsa az emésztőrendszerben túlszaporodott gombákat. Gyógynövényszaküzletekben folyékony koncentrátum, illetve kapszula formájában kapható. Nagy mennyiségben tartalmaz C- és E-vitamint, valamint bioflavonoidokat.

Cikkünk megírásában Dr. Eva-Maria Kraske Candida című könyve segített.

Ezt is szeretjük