Pofonegyszerű módszer a boldogságra: a tudomány azt mondja, működik
Ettől tényleg boldogabb lesz az ember - vélik a tudósok.
A világon egyetlen dolog van, amire minden egyes ember vágyik: a boldogságra. Az más kérdés, hogy ez a szó mindenkinek teljesen mást jelent.
De vajon hogyan érhető el a boldogság, és létezik-e egyáltalán az instant öröm? A tudósok szerint igen: azt mondják, egy apró és igen egyszerű módszerrel jókedv ültethető az ember lelkébe. Érdemes kipróbálni, ha mást nem, akkor tapasztalatként.
A műmosoly boldoggá tesz?
Ha valakinek nem természetes a mosolya, az senki számára nem szimpatikus. A műmosolynak mégis van egy előnye, ha nem is társaságban. Erre mutatott rá egy, a Nature Human Behavior folyóiratban megjelent írás, mely egy különleges tanulmányt taglalt. Megállapították, hogy a műmosoly boldoggá tesz.
Az erre irányuló vizsgálatot Nicholas Coles vezette, aki 3878 embert toborzott különböző országokból, ám annak érdekében, hogy az alanyok ne ferdítsék el az eredményeket, egyik résztvevő sem tudta, hogy valójában miről szól a kísérlet. Az alanyok hamis, félrevezető utasításokat is kaptak ennek érdekében.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az önkéntesek mosolyogtak, amikor tollat tettek a foguk közé, egy mosolygó színész fényképét utánozták, vagy egyszerűen azt mondták nekik, hogy mosolyogjanak. Az alanyok kaptak egy kérdőívet is, amely a boldogság és a szorongás szintjét vizsgálta, illetve egy matematikai problémát - ismételten, hogy félrevezesse a résztvevőket. Az elemzés szerint a mosolygó színész arcának utánzása, illetve a kérésre történő mosolygás meghozta az eredményét: az alanyok jobb kedvre derültek tőle.
A kérdés már csak az maradt, hogyan befolyásolhatja a műmosoly a hangulatot. Meglehet, hogy elindít bizonyos biológiai folyamatokat, amitől az ember instant módon jobban érzi magát. Ha pedig társaságban történik, mások arcára is mosolyt csalhat az ember, ami egy pozitív visszajelzés, így örömforrásként működik.
Jó tudni!
Azt mondják, a boldogság kergetése az, ami valójában a boldogtalanságot okozza. Érdemes végiggondolni! Korábbi cikkünk erről szólt.
Miért lesz boldogtalan, aki keresi a boldogságot? Ezért nem jó fáradhatatlanul keresni
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!
- pszichológia
- boldogság
A boldogság 6 mutatója a szakértő szerint: a boldogtalanságra utaló jeleket is sorolta
- érdekesség
- pszichológia