A boldogság 6 mutatója a szakértő szerint: a boldogtalanságra utaló jeleket is sorolta

Vajon valóban boldog ember vagy? Ezekből tudhatod a szakértő szerint.

A boldogság mutatói
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A boldogság különös természetű, elképesztően sokarcú valami: lehet pillanatnyi vagy tartós, lehet megérdemelt, jöhet könnyen vagy nehezen, és mindenki életében más kell hozzá.

Akárhogy is, egy biztos: nincs ember, aki ne vágyna rá. A kérdés már csak az, vajon mikor érkezik el, és ha megérkezett, az ember képes-e felismerni. Bill Kavanagh terapeuta szerint 6 dolog van, amely a boldogsághoz kell. Ha ezek megvannak, és ezekben az ember magára ismer, akkor bátran mondhatja magát boldog embernek.

A boldogság mutatói

Hála

Ha valaki elégedettséget érez mindazzal kapcsolatban, amije van, boldog ember lehet. Az azonban, aki mindig elégedetlenkedik, és a száját gyakrabban hagyják el olyan mondatok, hogy mire lenne még szüksége a boldogsághoz, az nem a jelenben él, és nem is boldog abban - csak álmodozik róla.

Kedvesség

Nagyon egyszerűen hangzik, pedig aki szívből mosolyog, és időről időre szívesen segít másoknak, az jó eséllyel boldog, hiszen ezekhez a dolgokhoz, tettekhez pozitív érzések társulnak. Mindkettőhöz szerotonin, vagyis boldogsághormon-termeléssel jár, ezért ennek kémiai háttere is van.

Megbocsátás

Nem könnyű, de mindig adódik az életben olyan helyzet, amikor az embernek meg kellene bocsátania. Ez nem mindig sikerül, ám akinek mégis, az képes az elengedésre, ezáltal könnyebben lép tovább, és felszabadultabb életet élhet.

A pillanatok értékelése

Az igazi boldogság a szakértő szerint akkor érkezik el, amikor valaki képes lassítani az életén, és képes megélni, kiélvezni bizonyos jó pillanatokat.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

A hit

Vannak olyan emberek, akik hisznek valakiben vagy valamiben, egy felsőbb hatalomban, erőben - nevezzük akár univerzumnak, Istennek vagy másnak -, aki vagy ami a világ dolgainak gördülését, az emberek életének alakulását befolyásolja. Olyanok is vannak, akik minden ilyesmit tagadnak, és ez is rendjén van, hiszen a hit az ember saját döntése.

A szakértő szerint azonban az, ha valaki olykor képes megfogalmazni, hogy annak, ami történik, pont úgy kell lennie, mert minden mindennel összefügg, és minden rendben van úgy, ahogy van, békében és boldogságban érezheti magát.

Mozgás

Végül a mozgás is fontos mutató, ugyanis akik rendszeresen mozognak, azok energikusabbak, mentálisan és érzelmileg is stabilabbak, és a depresszió is elkerülheti őket. Nem csoda, hiszen sport közben endorfin termelődik. Aki tehát rendszeresen mozog, jó eséllyel boldog ember lehet.

Így erősíthető az önszeretet

Nem csak az a szeretet számít, amit az ember mások felé tanúsít: az önszeretet legalább olyan fontos.

10 egyszerű dolog, ami valóban segít megszeretni és elfogadni önmagad: a pszichológus tanácsai

Elolvasom

(Képek: Getty Images.)

Ezt is szeretjük