Záporok moshatják el a nyáriasan induló hétvégét: itt csap le az ítéletidő
Mutatjuk, milyen időjárásra kell számítani a naposan induló hétvégén. Okoz majd meglepetéseket!
Ugyan a szombat az ország túlnyomó részén napos reggellel indul, záporokra és zivatarokra is kell készülni.
Időjárás-előrejelzés, 2025. 05. 10.
Szombaton túlnyomóan napos, derült időre számíthatunk országszerte, ám a met.hu előrejelzése szerint az északkeleti országrészben megvastagodhat a felhőzet és záporokra, zivatarokra is kell számítani. Napközben már-már nyárias időre kell készülni, 21 fokig is felkúszhat a hőmérő higanyszála, ám este 7 fokig is hűlhet.
Átmenetileg mindenütt mérséklődik, legyengül a légmozgás, majd hajnaltól az északkeleti tájakon ismét elkezd megélénkülni az északira, északkeletire forduló szél – írják.
Vasárnap is folytatódik a gomolyfelhő-képződés, a csapadéksáv a keleti országrészre összpontosul, ám délutánra több helyen kisüthet a nap. Északias szélre kell számítani, néhol erős lökésekkel.
Brutális, milyen lesz 2025 nyara az előrejelzés szerint: nem csak forróság vár ránk
Megérkeztek a meteorológusok előrejelzései nyárra. Idén sem lesz kellemes időjárásunk.
ElolvasomCover-fotó: GettyImages
Jön a DOGZ Fesztivál: te ott leszel?
Május elsején minden eddiginél nagyobb területen várja a kutyásokat és a leendő kutyásokat a DOGZ Fesztivál a Városligetben: közösségi élményt, szórakoztató és szakmai programokat egyaránt kínál az esemény. Falkaséták, kutyás futás és vándor vurstli is várnak a fesztiválon, amelyre a helyszínen levásárolható, 1000 forintos belépő megváltása mellett léphetsz be. Emellé még ajándék is jár! A regisztrációt és a programot ezen a linken találod. Ugye találkozunk?
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- időjárás
- ízületi probléma















