A Photography 4 Humanity globális fotópályázat egy, az ENSZ által támogatott projekt, amely arra szólítja fel a fényképészeket a világ minden táján, hogy az emberség, az emberi jogok és az emberi sorsok témaköreit örökítsék meg kamerájukon keresztül.
A versenyre beérkezett képek minden évben elgondolkodtatóak, megrázóak: a bátorságot, a reményt, az igazságtalanságot, az együttérzést, a kudarcokat vagy a győzelmeket mutatják be egyedi megközelítésből.
Megrázó díjnyertes fotókon az emberiség
A zsűritagok minden évben kiválasztják a legjobb felvételeket, a 2021-ben beérkezett pályázatok pedig talán minden eddiginél súlyosabbra sikerültek. A következő képek összefoglalva mutatják meg a tavalyi évet, annak legnagyobb problémáit és az emberiség azon nehézségeit, amikkel sokan nem szembesülnek mindennapjaik során, pedig nagyon is jelen vannak a világon.

Az Apratim Pal által készített győztes kép két nőt örökít meg, amint éppen vizet keresnek a szárazság sújtotta Indiában.
Fotó: mediadrumimages/ApratimPal

A Yauhen Yerchak által készített fotó „A tiltakozásnak női arca van” címet viseli, és a női jogokért való küzdelmet, a nők elnyomását mutatja be. Fehérorosz asszonyokról készült egy tüntetés során.
Fotó: mediadrumimages/Yauhen Yerchak/E

„Tíz évvel a savas támadás után” - Morteza Nikoubazl megrázó fotója egy savtámadást túlélő nőt ábrázol, aki egy kép segítségével mutatja meg, milyen volt korábban az arca.
Fotó: Northfoto

Egy hontalanná vált anya gyermekével. Hatalmas tűz söpört végig egy bangladesi menekülttáborban tavaly márciusban, 15-en meghaltak, 400-an eltűntek és 45 ezren váltak hajléktalanná.
Fotó: Northfoto

„Az arany gyermek”: Ghána közel 10 millió dollár értékű aranyat exportált, miközben az emberek nagy része illegális bányákban dolgozik rossz körülmények között, és napi 2 dollárnyi összeget keresnek. A gyermekeket ingyen dolgoztatják.
Fotó: Northfoto

„Maradj otthon”: 2020 óta az emberiség borzasztóan nehéz helyzetekkel szembesül a koronavírusnak köszönhetően, az élet megváltozott, és új szabályokhoz kell alkalmazkodni.
Fotó: Northfoto

Egy bangladeshi férfi éppen segítséget kér egy autóstól, aki lefotózza, de semmit nem tesz érte. A fényképész a hasonló viselkedésre és az igazságtalanságokra hívta fel a figyelmet.
Fotó: Northfoto

A nemi diszkrimináció a társadalom egyik legnagyobb problémája manapság, és már gyermekkorban elkezdődik.
Fotó: mediadrumimages/ParichehrZhian

Egy indonéziai egészségügyi dolgozó épp videótelefonál a családtagjaival a kórházi pihenőszobában, teljes védőöltözetben.
Fotó: Northfoto

Két transznemű fiatal különleges kapcsolatát és a köztük lévő feltétel nélküli szeretetet mutatja be a kép, akik sok előítélettel néznek szembe mindennapjaik során.
Fotó: Northfoto
Képek: Northfoto.