Létezik egyáltalán a G-pont? Az is kiderült, hány perc alatt képesek felizgulni a nők
A szakértő tisztázta a G-ponttal és a szexszel kapcsolatos gyakori tévhiteket.

A szexualitással kapcsolatban számos tévhit generációkon át ível, miközben a hiteles információk sokak számára elérhetetlenek. Mai napig azt gondoljuk például, hogy a női orgazmushoz elég a G-pont izgatása, és hogy egy nő akármikor készen áll az együttlétre. A valóság azonban ennél sokkal árnyaltabb, de hiteles és elérhető edukáció hiányában nagyon nehéz dolgunk van.
Hámori Barbara az elmúlt években nagy hangsúlyt fektetett a longevity, vagyis a hosszú élet titkának megfejtésére, erről szól új podcastje, Az én kék zónám is. A különböző területek elismert szaktekintélyeit hívja segítségül, hogy széles körben edukálja a tartalom fogyasztóit. A legújabb epizód felvételén Jámbor Eszter tabukommunikációs szakemberrel ül le egy asztalhoz, hogy tabuk nélkül beszélgessenek a női test felépítéséről és a szexualitásról.
Létezik a G-pont?
Az epizódban olyan tényeket lepleznek le, amikről a mai napig nem tud a legtöbb ember.
– Sokan azt gondolják, hogy az orgazmushoz elég a behatolás, de valójában ez édeskevés, hiszen nem a G-pont, ami hüvelyi izgatástól orgazmust okoz, hanem az valójában a csikló szára odabent, amit a hüvelyfalon érezni – mondja el Jámbor Eszter.
Mindezt azonban 1988-ig senki nem is kutatta a világon, ebben az évben vett részt először e célból egy nő MRI-vizsgálaton, és később derült ki az is, hogy valójában a csikló felel a női orgazmusért. Sokan beleesnek a színlelés hibájába, mert Jámbor Eszter szerint azt gondolják, „nekem kéne valamit produkálni, közben a testem anatómiailag nem is úgy van felépítve”. Nem beszélve arról, hogy mekkora különbség van nők és férfiak között annak tekintetében, hogy mennyi idő után lesznek nyitottak az aktusra.
– Egy nőnek csak ahhoz, hogy felizguljon, 20 percre van szüksége – említi a szakértő a beszélgetés során.
Mindezekről és sok más fontos információról azonban nem szólnak a tanórák, nincsen felvilágosítás, és nagyon kevés a hiteles forrás, amihez egy tinédzser a 18-as karika miatt ráadásul hozzá sem juthatna legálisan.
– 18 éves korod alatt nem olvashatod el az interneten legálisan például azt, hogy hogyan ne ess teherbe, hogyan előzd meg a terhességet, miközben 14 éves korodtól bármilyen korú felnőttel közös beleegyezéssel szexelhetsz. Nem mehetsz be az állatkertbe kísérő nélkül, de már szexelhetsz, a törvények szerint – hangsúlyozza a szakértő.
Hozzátéve, hogy megdöbbentő az is, hogy a hazai törvények alapján egyébként 12 éves kortól már szexuális életet élhet egy gyerek egy másik 18 éves kor alatti társával, miközben a szexuális edukáció romokban van. Barbara és Eszter beszélgetésük során megvitatja, miért káros ez a 18 éves korunkig felgyűlt információhiány, és hova vezet az, hogy mindezt a pornófilmekből próbálja pótolni a tinédzserek nagy része.

Kitérnek arra is, hogy honnan jönnek a szexualitással kapcsolatos szorongásaink, és miért színleli olyan sok nő az orgazmust, vagy hogy miért érdemesebb időzítetten szexelni, mint a spontán szexre várni.
A női orgazmus elmaradásának leggyakoribb oka: a 7000 fős kutatás kiderítette
Az orgazmus számos ok miatt maradhat el a nőknél, egy kutatás azonban most rávilágított egy problémára, ami az adatok szerint sokaknál előfordul.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary)
Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.