Ez az önmegvalósítás 5 záloga a házaséletben - A ti kapcsolatotokban mind megvan?
Csak így bontakozhat ki mindkét fél a házasságban.
A szükségleteket hegy vagy háromszög formában ábrázoló grafikonon, a Maslow-piramison az önmegvalósítás a többi igény felett, a csúcson helyezkedik el. Ez jól mutatja, milyen más előfeltételei vannak: a legalapvetőbb fizikai szükségletektől a biztonságon keresztül a szociális, majd önmagaddal szembeni igényeken át vezet az út a csúcsra, az önmegvalósításig.
Párkapcsolatban az alacsonyabb szintek igényeit szinte biztos, hogy könnyebb kielégíteni, hiszen közös erővel munkálkodva egyszerűbben teremthetitek meg az anyagi és személyes biztonságot, a kötődést, a szeretetet, sőt, ideális esetben egymás önbizalmára, önbecsülésére is jó hatással vagytok. Az önmegvalósítás és a személyes szabadság érzése azonban a házasélet szintjén is komoly kihívást jelent.
Mi kell az önmegvalósításhoz?
A következő öt pont teljesülése lehetőséget ad arra, hogy párkapcsolatban is a magadénak érezd az életedet. Ilyen módon nem fosztod meg magad a mély szeretet vagy az együttélés élményétől, és egy biztonságos kapcsolaton belül terjesztheted ki saját határaidat.
Tisztában vagytok a kapcsolattal és magatokkal
Ha a házasságotokra gondolsz, látod benne a nagyszerű lehetőséget, hogy mindketten önmagatok lehessetek, és kihozzátok magatokból a maximumot. A köztetek lévő különbségeket közösen, konstruktívan szemlélve fedezitek fel, egymás épülését elősegítve. A nagyobb érzelmi mélységgel rendelkező fél segít párjának spirituálisan kibontakozni, vagy az, aki kettőtök közül inkább két lábbal áll a földön, jó szóval terelgeti a felelőtlenebbet az okos gazdálkodás felé.
Közös irányba tartotok
Mivel együtt járjátok az élet útját, igyekeztek egy irányba húzni a szekeret. Mindketten rászánjátok az időt, hogy megtudjátok, mik a másik céljai, és együtt is sok mindent szeretnétek elérni.
Kérdezted már a párodat arról, hogy mik az álmai, anélkül, hogy bármilyen módon minősítetted volna a választ? Ilyenkor elég egyszerűen tudatni, hogy szívesen meghallgattad. A lista valószínűleg tartalmaz majd olyan dolgokat, amiket te is szeretnél, míg mások örömmel és büszkeséggel töltenek el.
Nem hibáztatjátok egymást
Nem tekintetek a kapcsolatra korlátként, ami miatt a másik a hibás, hanem lehetőségként látjátok a másik jelenlétét, mely tökéletes önmagatok fejlesztésére. Gyakran beszélgettek úgy, hogy nem bíráljátok a másik szavait, és fel tudjátok tárni a konfliktusok hátterét, ezáltal egymás szerető támogatása mellett fejlődtök.
Kölcsönösen van türelmetek a kapcsolat építéséhez
Mindketten szántok időt arra, hogy kifejezzétek a szereteteteket, és rendszeresen biztosítjátok a másikat megbecsülésetekről és támogatásotokról. Gyakran hangzik el köztetek a köszönöm szó, melyet őszinte mosoly kísér!
Odafigyeltek egymás igényeire
Megtanultatok odafigyelni egymás igényeire, melyeket anélkül próbáltok meg kielégíteni, hogy bármelyikőtök áldozat szerepbe kerülne. Megvan bennetek a szükséges kíváncsiság, és igazi értő hallgatóság vagytok egymás számára.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció