4 sztereotípia az anyósról, ami nem igaz
A pasi anyjáról a mesebeli gonosz mostohához hasonló kép él sokakban. A tévhittel ellentétben azonban nem minden anyós házisárkány.
Egy kapcsolatba lépve nemcsak a pasit, hanem vele együtt a szüleit is megkapod. Közülük a rettegett fél többnyire az anyós, akit sokszor a gonosz mostohához hasonlóan írnak le. Szerencsére azonban a valóság ezzel nem mindig egyezik.
Tény, hogy szülőként nem egyszerű elfogadni, ha a pasi életében egy másik nő kezdi betölteni a központi szerepet, a való életben körbenézve azonban azt kell látnunk, hogy a tévhitekkel ellentétben a két nő kapcsolata többször alakul jól, mint rosszul. Bár a negatív példákat sem áll szándékunkban letagadni, hiszen nem lehet mindenki olyan szerencsés, hogy angyali anyós jusson neki, ugyanakkor sok sztereotípia túlzottan negatív képet fest az anyósról - most ezeket mutatjuk be.
Az anyós mindenbe beleszól
A közhiedelem szerint a fiús anyuka tipikus szörnyű tulajdonsága, hogy a közös találkozások, esetleg családi programok alkalmával rendre kifejezésre juttatja, hogy mit csinálsz rosszul, vagy épp hogyan kellene élnétek a mindennapjaitokat. Egy folyton kukacoskodó személyként jelenik meg tehát, akinek azért nem felel meg a fia választottja, mert nem tudja olyan jól, pontosabban úgy csinálni a dolgokat, mint ő.
A valóságban azonban állandó kritika helyett gyakoribb a segítő szándékú tanácsok áradata. Hiszen egy idő után a pasi anyja nemcsak lányaként tekinthet rád, de az anyai ösztön által vezérelve fia körülményeit is szeretné optimálisnak látni. Erre pedig a legjobb mód, ha időről időre tanácsokkal lát el, ám az ezek mögött meghúzódó jó szándék egyszerre irányul rád és gyermekére - persze nem állítjuk, hogy a jótanácsokat lehetetlen olykor idegesítően túlzásba vinni.
A fiús anyák képtelenek elengedni
Az elengedés nehézségéből fakadó kellemetlenség különösen az egykék esetében kerül előtérbe. Annak ellenére azonban, hogy a túlzott ragaszkodás a leggyakoribb probléma, ami felmerül az anyóssal kapcsolatban, van, aki nem viselkedik úgy a fia szerelmével, mintha agresszív nagymacskaként védelmezné egy szem gyermekét.
Ez az anyai magatartás mindenesetre valóban fejfájást okozhat, de nézd a másik oldalát is. Ha komolyra fordul a kapcsolatotok, akkor az anyának ténylegesen szembesülnie kell azzal, hogy elveszíti a fiát olyan értelemben, hogy többé nem ő lesz a legfontosabb nő az életében, és veled kell osztoznia ezen a szerepen.
Ezt megélni pedig senkinek nem lehet könnyű, ha azonban menyjelöltként diplomatikusan kezeled a helyzetet, és érezteted vele azt, hogy nem kívánod elzárni tőle a fiát - de persze néha nektek is szükségetek lehet egy kis kettesben töltött időre -, az esetleges kezdeti nehézségek ellenére hamar kialakulhat a megfelelő egyensúly a kapcsolatban.
A pasi anyja féltékeny vetélytárs
Úgy tartják, hogy az anyós és a meny ádáz harcot vív egymással, hiszen ugyanazért a férfiért szállnak ringbe, hiába van szó a pasi életében betöltött két teljesen különböző női szerepről. Ha a férfi oldalán olyan nő tűnik fel, aki gondoskodó, és tiszta szívvel igaz érzelmeket táplál iránta, az anyában ténylegesen életre kelhet a zöld szemű szörny, és talán a korábbinál nagyobb figyelmet szentel csemetéjének, mellyel a pozícióját szeretné bebiztosítani.
Valójában azonban mindez nem a nő ellen irányul, sokkal inkább az elvesztésből fakadó félelem vezérli az anyákat - ám szerencsére a legtöbbjük nem olyan ördögi nőszemély, hogy mindenáron magának akarja megtartani a fiát. Valóságalapja tehát van a sztereotípiának, a legtöbb esetben azonban a fiú és a választottja felé irányuló szimpátia erősebb annál, semhogy a kapcsolat vesztét akarja bármelyik anya. Így, ha nem adsz okot rá, az idő múlásával ez a szinte tudattalan féltékenység biztosan eloszlik az anyósban.
Így oldd meg a gondokat
Ha a családon belül súlyos kommunikációs, lelki vagy kapcsolati gondok adódnak, annak könnyen lehet, hogy a múltba nyúlik vissza a gyökere. A családállítás segítségével választ kaphatsz azokra a problémákra, melyek talán a családod történetében bekövetkezett eseményekkel kapcsolatosak. Nézd meg videónkat, és ismerd meg jobban ezt a módszert!
Minden anyós házisárkány
Ő az a viccek központjában is álló típus, akiben szinte minden negatív tulajdonság egyesül, így valójában nem múlik el nap anélkül, hogy a neve fel ne merülne valamivel kapcsolatban: kritizál, kéretlenül osztogatja a tanácsokat, és szinte rátok telepszik, hiszen érzelmileg képtelen annyira eltávolodni a fiától, amennyire annak életkora szükségessé tenné.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A jó hír azonban az, hogy ez az anyós többnyire csak a filmekben létezik. Tény, hogy nincs tökéletes ember, azonban fölösleges a természetes emberi hibákat felnagyítani. Hiszen az esetek döntő részében némi tolerancia, kedvesség és figyelem révén könnyedén összecsiszolódik az anyós és a menyjelölt.
OLVASD EL EZT IS!
- anyós
- párkapcsolat
3 dolog, amit soha ne mondj a pasid anyjáról
- házasság
- titok
3 dolog, amit nem tudsz meg a pasiról, amíg hozzá nem mész
- konfliktus
- személyiség