Gyerekek, akik az életüket kockáztatják, hogy eljussanak az iskolába: 3 kép a legveszélyesebb utakról

Sajnos nem mindenkinek jár gondtalan, felhőtlen gyerekkor.

Veszélyes utak az iskolába
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Míg számunkra teljesen természetes az, hogy a gyerekeink óvodába és iskolába járnak, addig a világ számos pontján a kicsiknek különböző nehézséggel kell megküzdeniük ahhoz, hogy egyáltalán eljussanak az intézménybe. 

Hazánkban legfeljebb azon dilemmázunk, hogy autóval, busszal vagy gyalog vigyük-e a gyereket reggel, holott másoknak rendkívül mostoha körülményekkel kell megküzdeniük azért, hogy tanulhassanak, nem egyszer életüket veszélyeztetve ezzel.

Nepál

Nepál a világ egyik legszegényebb országa, ahol kevés gyerek van abban a szerencsés helyzetben, hogy egyáltalán iskolába járhat. A lakosság 56%-a analfabéta, nem ismerik a betűk jelentését, és olvasni sem tanulnak meg. Mire a gyerekek elérik a tizenegy éves kort, 7%-uk marad csupán az iskolapadban.

nepal
Fotó: Youtube

A Kumpur nevű falucskában a gyerekeknek mindennap a Trisuli-folyón kell átkelniük úgy, hogy csónakokra nincs pénz, úszni pedig veszélyes lenne az erős sodrás miatt. Az egyik lakos jóvoltából készült egy tuin nevű szerkezet, amelybe nagyjából hat gyermek fér el, hárman a ketrecben, hárman pedig a ketrec tetején utaznak bármilyen biztonsági megoldás nélkül, szinte a levegőben lógva. Az ott kapaszkodó nagyobb fiúgyerekek két kábelkötél segítségével húzzák át a tuint a folyó túlsó partjára. A falu lakói szemében azok a fiúk, akikre rá lehet bízni a tuint, azt bizonyítják, hogy okos, felnőtt férfiakká váltak. Noha legbelül gyakran ők is félnek.

Himalája

A Himalájánál magas hágókon átkelve, mintegy hétnapos gyalogtúrával vagy 14 órás buszúttal lehet megközelíteni az elszigetelt falucskát, Zanskart, ami az ősi, tibeti buddhista kultúra egyik utolsó megmaradt bástyája.

A cikk az ajánló után folytatódik

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A völgyből a gyerekek szüleikkel indulnak hosszú útra a 100 kilométerre levő, dalai láma által alapított iskolába. A magas hágókon keresztül vezető út mellett meg kell küzdeniük az időjárás viszontagságaival is. A családok szánkóval vágnak neki a jeges tájnak, és gyakran két hétig gyalogolnak, mire elérik a bentlakásos iskolát. Miután a gyerekek az iskolába jutottak, a szülők visszaindulnak még azelőtt, hogy a jégtakaró olvadni kezd a Zanskar-folyó felszínén, ami az egyedüli megoldás arra, hogy kijussanak a völgyből. Az út során óránként 10 percre állnak meg pihenni, este pedig a sziklás kanyonok barlangjainál vonulnak menedékbe, és raknak tüzet. Az elhagyatott helyeken vadon élő, veszélyes állatokkal találkozhatnak, például hóleopárddal. A gyerekek év közben télen két hónapra, nyáron pedig két hétre látogatnak haza. 

3-ok
Fotó: Youtube

Kína

Délnyugat-Kínában, Guizhou tartományban a gyerekek csupán fél méter széles úton vonulnak libasorban a hatalmas szikláknál, hogy elérjék a Banpo Általános Iskolát. Napi két órát menetelnek a veszélyes, kanyargós és meredek sziklák keskeny ösvényein. A szülők nyugalmát az enyhíti, hogy a tanulókat az osztály igazgatója, Xu Liangfan kíséri mindvégig. 

ajanlo-ok
Fotó: Youtube

Miután a gyerekek beértek az iskolába, kötelesek csatlakozni a reggeli tornaórához is. 

Ilyen gyereknek lenni a világ különböző pontjain

A képek amellett, hogy bemutatják a világ legkülönbözőbb országaiban, kultúráiban élő gyerekek életét, szinte szavak nélkül mesélnek: boldogan, elégedetten láttatják még a legszegényebb gyerekeket is. 

Lenyűgöző fotók: milyen gyereknek lenni a világ különböző pontjain?

Nézegess képeket!

Elolvasom

Borító- és ajánlóképek: Youtube

Ezt is szeretjük