A tánc 10 pozitív hatása a gyerekekre: javulnak a jegyeik, és toleránsabbak lesznek
A táncnak számos egészségügyi előnye is van, fizikailag és szellemileg egyaránt.
A tánc a mozgás egyik legszínesebb és legszórakoztatóbb módja, amelynek számos egészségügyi hatása van: amellett, hogy boldoggá tesz, csökkenti a stresszt, fejleszti az állóképességet, de kutatások kimutatták, hogy azok a gyerekek, akik táncórákon vesznek részt, sokkal toleránsabbak, jobban tanulnak, és a matematikaórákon is remekül teljesítenek.
Sir Ken Robinson brit oktatási tanácsadó és matematikatanár szerint az iskolákban a táncnak ugyanolyan hangsúlyt kellene kapnia, mint a sokak által rettegett tantárgynak, a mateknak, hiszen a ritmikus mozgásnak számos olyan előnye van, amelyből a gyerkőcök csak profitálhatnak.
A tánc pozitív hatásai
A táncnak számos egészségügyi előnye van, fizikailag és szellemileg egyaránt, amely miatt csakugyan érdemes lehet a gyereket az érdeklődése szerinti órára beíratni.
Fizikai hatásai:
- Fejleszti az állóképességet.
- Javul tőle a mozgáskoordináció, a motorikus készségek.
- Javul általa a tüdő és szív állapota.
- Jót tesz a keringésnek.
- Fejleszti az izomtónust.
Nem fizikai hatásai:
- Jót tesz az önbizalomnak.
- Enyhíti az iskolai stresszt, a szorongást, depressziót.
- Fejleszti a koncentrációs készségeket.
- Biztosítja a jobb szociális készségek kialakulását.
- Általa együttműködőbbek, toleránsabbak lesznek, és tiszteletet tanulnak.
- Javulnak tőle a tanulmányi eredményeik.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Jót tesz az önbizalomnak
Nem véletlenül mondják azt, hogy a tánc a lélek rejtett nyelve, a ritmikus mozgás az önkifejezés egyik formája. A minél többszöri szereplés által nemcsak a félelmet és a szorongást győzi le a gyermek, de a sikerek az önbizalmát és a magabiztosságát is növelik.
Toleránsabbak és együttműködőbbek
Kutatások szerint a csoportos táncok közösségformáló ereje révén a gyermekek sokkal együttműködőbbek és toleránsabbak lesznek a környezetük irányába. A kutatásban szereplő Los Angeles-i iskolák tanárainak 95%-a arról számolt be, hogy a táncoktatás révég javultak a diákok együttműködő készségei, az igazgatók 66%-a szerint is érezhetően toleránsabbak lettek. A gyerekek 81%-a szintén arról számolt be, hogy nagyobb tisztelettel bántak egymással.
A tánc és a matematika kapcsolata
Bár elsőre kicsit furcsán hangzik, a két látszólag idegen dolognak meglepően sok köze egymáshoz. Ha jobban szemügyre vesszük, a csoportos tánc ritmusból, formákból, szögekből, vonalakból, téri vizualizációból, a koreográfia memorizálásából és megfelelő időzítésből áll, így a tánc fejleszti mindezeken keresztül a matematikai képességeket is. Emanuel Benjamin Oliver iskolaigazgató arról számolt be, hogy a táncórák révén a gyerekek tanulmányi eredményei is jelentősen javultak.
A gyerekkori zenetanulás pozitívumai
A zene számos más pozitív változást is hozhat a fejlődésükben, például fejleszti a memóriát és az összpontosítási készséget.
A gyerekkori zenetanulás nem csak az érzelmi intelligenciát növeli: 4 ok, ami még mellette szól
A zenetanulás rengeteg pozitív változást okozhat a gyerekek agyában, ezáltal fejleszti mentális képességeiket.
ElolvasomBorító-és ajánlóképek: Getty Images Hungary
OLVASD EL EZT IS!