3 biztonságos házi slime-recept: imádják a gyerekek a ragacsos játékot
Három szuper, mégis ártalmatlan recept.
A gyerekeket valamiféle beépített mágnes vonz mindenhez, ami fura tapintású, ragacsos, ezért kaphatott szárnyra olyan nagy lendülettel gyúrogatni való, nyúlós, házilag keverhető kreatív játék, mint a slime. Szó se róla, az ilyesmi fejlesztő hatású is a gyerekekre.
A slime-mal játszani remek móka, másrészt tudvalevő, hogy a nyúlós anyag, különböző - gyakorlatilag vegyszernek nevezhető - összetevőkből áll, ezért a vele való érintkezés egészségügyi kérdéseket vet fel. A bolti verziók nagy átka, hogy nem tudni, mi van bennük. Sokban találtak a megengedettnél is több mérgező anyagot, ezért is, és a házi kutyulás öröme okán jobb otthon elkészíteni a slime-ot. A gyereket ugyanis jó eséllyel nem lehet lebeszélni napjaink slágerjátékáról.
A megfelelő slime-recept
Nem maradt más hátra, mint a megfelelő slime-receptet megválasztani. A YouTube-on számtalan slime-receptet találni, de nem mindegy, hogy melyiket választjuk. Alapvetően arra kell ügyelni, hogy a slime-receptnek ne legyen ártó összetevője, ami alatt azt értjük, emberi egészségre erősen ártalmas anyag, mivel a gyerek bőrével hosszasan fog érintkezni, és játékból a kisebbek még meg is próbálhatják megízlelni azt. Ez utóbbi veszélyre mindenképp figyelni kell. A slime alapvetően ne legyen 2-3 évesek játéka, a fulladásveszély miatt sem!
Sajnos sok slime-receptbe írnak bóraxot, ami egyértelműen kerülendő, hiszen ártó, mennyiségétől függően mérgező anyagról van szó. A bórax mellett kerülendő a hagyományos ragasztó is, úgyszintén az a mosószer, a mosogatószer, a folyékony szappan vagy az akrilfesték is.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Slime-recept
Ha a gyerek már nagyobb, és megérti, hogy a slime-ot nem lehet megenni, akkor ez a következő recept jobb választás lehet a fent sorolt, kerülendő összetevőket tartalmazóknál. Olyat is mutatunk alább, amely ehető összetevőkből készül, így biztosan nem árt.
Hozzávalók:
- 6-7 tasak lehúzható arcmaszk
- 1 evőkanál szódabikarbóna
- pár csepp akrillfesték (lehet esetleg ételfestékkel próbálkozni)
- kevés, 1-2 kiskanálnyi kontaktlencse-folyadék
Az arcmaszkot megszínezzük, majd a szódabikarbónával össze kell azt keverni. Ha kész az elegy, a folyadék következik, és pillanatokon belül összeáll a slime.
Ehető slime-receptek
A legbiztonságosabb slime az, amelyik ehető összetevőkből készül. Ezzel a 3-4 éves kicsikkel is nyugodtan lehet játszani, mert nem lesz bajuk, ha véletlen belekóstolnak.
Kukoricakeményítős slime
Semmilyen ártó összetevőt nem tartalmaz a kukoricakeményítős slime, ami csupán kukoricakeményítőből és vízből áll.
Hozzávalók:
- 1/2 csésze kukoricakeményítő (125 ml)
- 1/4 csésze (60 ml) víz
A kukoricakeményítőhöz lassan kell hozzáöntögetni a vizet, és alaposan elkeverni egy tálban. A keverék hamarosan gyúrható állagú lesz.
Cukorkás slime
A következő, pillecukros recept ehető, ezáltal biztonságos masszát ad.
Hozzávalók:
- 7-8 nagyobb pillecukor
- pár kiskanál porcukor
- 1 evőkanál étolaj
Az olajat és a pillecukrokat 10 másodperc alatt össze kell melegíteni a mikróban, majd ehhez hozzáadni annyi kanál cukrot, hogy összegyúrható masszát kapjatok.
Mert lyukas volt a fánk: 10 vicces ok, ami kicsapta a gyerekeknél a biztosítékot
Nézegess képeket!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!
- internet
- gyerekek
Meg kell védened a gyermeked: mit tehetsz az olyanok ellen, mint Momo?
- föld
- környezetvédelem