Több zsírt égetsz, mint fél óra futással: mutatjuk, hogy csináld az otthoni edzést

Az utóégésnek köszönhetően még edzés után órákkal is hat.

Intervallum edzés otthonra
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A futás, és úgy általában a kardió mozgások nagyon hatékonyan égetik a zsírt. Még akkor is, ha csak lassú tempóban futsz, minden tíz percben 100 vagy annál több kalóriát éget a szervezeted, így napi fél óra futással heti 2100 kalóriától szabadulhatsz. Ez ugyan sok, mégis létezik ennél is jobb zsírégető sport. 

Az intervallum edzés rövid, intenzív, sprintszakaszokat váltogat aktív pihenéssel. Az ilyen mozgás növeli a kitartást, fejleszti az izmokat és erősen serkenti a glükóz anyagcseréjét, így jóval az edzés után is több kalóriát éget a szervezet. Ennek az utóégésnek köszönhető, hogy akár egy nagyjából 20 perces intervallum tréning is képes lehet felülmúlni 30 perc futást.

Intervallum edzés otthonra

A következő gyakorlatokhoz semmi olyan eszközre nem lesz szükséged, amit ne találnál meg otthon. Ajánlott, hogy az egyes mozdulatsorok végzésének idejét stopperrel kövesd. Mindegyik gyakorlatot csináld egy percen keresztül olyan intenzitással, ahogyan csak bírod, majd fél percen keresztül lassú tempóban. Ezt követően még egy egyperces, magas intenzitású sprintszakasz következik, majd 30 másodperc lassú mozgás, ami után válts a sorban következő gyakorlatra. Ha már nagyon nem bírod, fél perc szünetet tarts, és folytasd, ahol abbahagytad.

Csináld végig az edzést heti négy-öt alkalommal úgy, hogy ne kerüljön egymás mellé két pihenőnap. Kezdőként egy-másfél hónap után már könnyen végig kell, hogy tudd csinálni az egészet, így ezen a ponton érdemes lehet egy nehezebb intervallum edzést keresni. Próbáld ki a gyakorlatokat!

Kezdj magas térdemeléses futással. Az egy percben sprintelj, a fél percben kocogj, de arra mindig ügyelj, hogy a mozdulatokat csináld végig, ne kapkodd el.
Fuss sarokemeléssel. Érintsd meg kézzel az egyik, majd a másik bokád, így biztosan elég magasra emeled a lábad. Ha ez zavar a tempó tartásában, akkor elég a lábadat a fenekedhez lendítened.
A helyben indiánszökdelés során is emelkedjen el egy kicsit a talajtól mindkét lábad, még akkor is, amikor lassabban csinálod.
Az ollós ugrásnál lendíts a kezeddel, majd az elöl és a hátul lévő lábad a levegőben cseréljen helyet. Felfelé, ne előre ugorj!
A paprikajancsi vagy jumping jack gyakorlat állásból indul, majd egy ugrással kerülj innen terpeszbe, miközben emeled a karjaidat, végül egy másik ugrással térj vissza alapállásba.
A gyorskorcsolyázók mozgását imitálva kissé lefelé hajolva fuss helyben úgy, hogy hol az egyik, hol a másik kezed érinti a talajt. Ha ez nem megy, törekedj arra, hogy minél inkább közelítsen.
Végezz guggolásból felugrásokat, de figyelj arra, hogy a guggolás alatt a térded ne csússzon a lábfejed elé. Ha mindig látod a cipőd orrát, sokkal kevésbé sérülésveszélyes a gyakorlat.
Az oldalt kitörések során az elöl lévő térded hajoljon anélkül, hogy a felsőtesteddel rádőlnél, miközben a másik lábaddal támassz ki nyújtva, oldalra. Rugózva végezd a mozgást!
Kisterpeszben, lábujjhegyen az ütések tempójára rugózva bokszold a levegőt. A mozdulat során teljesen nyújtsd ki és húzd vissza a karodat.
Egy stabil, kicsi zsámolyra ugorj oldalazva fel, majd a másik oldalon le. Ha nincsen hozzá zsámoly, lépcsőn is ugrálhatsz felfelé, majd lefelé oldalazva.

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük