Folyamatos, tempós fogyás állandó jóllakottság mellett: így adj le akár 10 kilót a Volumetrics-diétával
Négy csoport szerint eheted az ételeket.
A Volumetrics-diéta dr. Barbara Rolls étrendje, mely más diétáktól abban különbözik, hogy nem az egyes ételek megvonására alapoz, hanem a jóllakottság elérésére kevés kalória bevitelével. Éppen ezért a Volumetrics olyan fogyni vágyóknak való, akik nem szeretnének lemondani a nagy adagokról.
Dr. Rolls étrendje arra az elméletre alapoz, hogy az emberek nem azért érzik magukat jóllakottnak, mert valamennyi zsírt, fehérjét, szénhidrátot vagy kalóriát vittek be. Sokkal fontosabb az étel fizikai mennyisége és minősége. Éppen ezért a Volumetrics trükkje, hogy megtanít olyan kalóriaszegény ételeket enni, amik laktatóak.
Mit ehetsz a Volumetrics-diéta alatt?
Az étrendben nincs olyan, hogy tiltólista, ám oda kell figyelned az úgy nevezetett energiasűrűségre. Ez úgy számolódik, hogy az étel grammban megadott mennyiségével elosztod az étel kalóriatartalmát. Például 100 gramm eperben van 33 kalória, míg a gyümölcs energiasűrűsége 0,33, ami igen alacsony.
A magas energiasűrűségű ételek kis mennyiséget biztosítanak sok kalóriáért, míg az alacsony érték kalóriaszegény, nagy térfogatú ételt jelent. Ez alapján dr. Rolls a következő négy csoportra osztja az ételeket.
- Az első kategória ételeit bármikor eheted. Ilyenek a gyümölcsök, nem magas keményítőtartalmú zöldségek - például brokkoli, paradicsom, gomba - és a húslevesalaplével készülő levesek.
- A második kategória ételeiből ésszerű mértéket kell tartanod, például barna rizsből, teljes kiőrlésű tésztából, sovány húsokból, hüvelyesekből, tojásfehérjéből és zsírszegény tejtermékekből.
- Naponta egy kis adag engedélyezett a harmadik kategória ételeiből, melyek a kenyér, a péksütemények, a zsírszegény rágcsálnivalók, a sajtok és a zsírosabb húsok.
- Az utolsó ételcsoport a zsírban sült dolgokat, a cukrot, a zsírt és a magvakat tartalmazza. A negyedik kategória ételeiből naponta egy-két evőkanál a maximum.
A Volumetrics-étrend napi három főétkezést, két köztes étkezést és egy desszertet ír elő, nagyjából 1200-1600 kalóriával. Ezek mellett nagyon fontos, hogy figyelj a vízbeviteledre. Mivel a Volumetrics-étrend során sok vízben gazdag zöldséget és gyümölcsöt fogsz enni, elég naponta 2,5-3 litert meginnod. Az alkohol nem tilos, ám a harmadik-negyedik kategóriába tartozik, hiszen sok kalóriát tartalmaz, de nem csillapítja az éhséget.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
További tudnivalók
Dr. Rolls Volumetrics-diétás könyvében kifejti, hogy az étrend mellett a program része a rendszeres mozgás, méghozzá sétálás formájában. Kezdésként egy lépésszámlálóra lesz szükséged, ugyanis az első napon 150 lépést kell beiktatnod a napi teendők elvégzéséhez szükséges gyalogláson felül. Az első héten így összesen 1000 plusz lépésnek kell összejönnie. A végső cél, hogy néhány hónap alatt napi 10 ezer lépésig juss el.
Amikor a Volumetrics-étrendet követed, nem kell amiatt aggódnod, hogy ha esetleg többet eszel, mint korábban. Ha megfelelően válogatod az ételeket, akkor ennek ellenére is beindul a fogyás. Azt azonban tudni kell, hogy az étrend nem gyors, eredményeket ígér, hanem sokáig tartható, és főként azoknak ajánlott, akik életmódváltást és végleges fogyást szeretnének elérni. A Volumetrics-diéta akkor is végezhető, ha vegetariánus, vegán, laktózérzékeny vagy gluténérzékeny vagy, azonban érdemes a diéta megkezdése előtt konzultálni az orvosoddal.