Csökkenti a gyulladásokat és a koleszterinszintet - Az életet is meghosszbbítja ez az egyszerű edzés

Már heti 150 perc súlyzós edzés is elegendő az eredményhez.

A súlyzós edzés pozitív hatásai
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egy új kutatás szerint az izomépítés segíthet abban, hogy tovább éljünk. A szakértők megfigyelése az, hogy a rendszeres súlyemelés szoros összefüggésbe hozható a halálozás csökkenésével, és amellett, hogy csökkenti a szervezet koleszterinszintjét, a gyulladásos folyamatokat is megakadályozza. Ha szeretnél többet olvasni a súlyzós edzésekről, kattints ide

A súlyzós edzés pozitív hatásai

A British Journal of Sports Medicine című szakfolyóiratban publikált kutatás eredményei azt mutatják, hogy azoknál az idős embereknél, akik rendszeresen végeztek súlyzós edzéseket, alacsonyabb volt a halálozás aránya, mint azoknál, akik nem végeztek ilyen típusú testmozgást. Kiemelik ugyanakkor, hogy annál a csoportnál, ahol a résztvevők aerob és anaerob mozgást egyaránt végeztek, volt a legalacsonyabb a halálozás aránya. 

GettyImages-1264093587
Fotó: StÃgur MÃr Karlsson /Heimsmyndir / Getty Images Hungary

Jessica Gorzelitz, a tanulmány társszerzője úgy nyilatkozott, hogy az eredmények alátámasztják az amerikai felnőttek fizikai aktivitására vonatkozó jelenlegi iránymutatásokat, amelyek általában heti 150 perc közepes intenzitású aerob tevékenységet vagy legalább 75 perc erőteljes intenzitású anaerob tevékenységet vagy a kettő egyenlő kombinációját javasolják. 

Az erősítő edzés

Az erősítő edzéseket a tudós szerint érdemes heti kétszer beiktatni, a hozzá tartozó gyakorlatokat pedig úgy összeállítani, hogy az összes izomcsoportot átmozgassa. Ez akár 14 százalékkal csökkentheti a korai halálozás kockázatát. 

GettyImages-519712200
Fotó: SDI Productions / Getty Images Hungary

Ugyanakkor a súlyzós edzés segíthet a gyulladások elleni védekezésben is. A rendszeres testmozgás, beleértve a súlyzós edzést is, csökkenti a gyulladást okozó molekulák szintjét a szervezetben. Ez segíthet az olyan krónikus betegségek megelőzésében, mint a szívbetegségek, a cukorbetegség és az arthritis. Nem utolsósorban az erősítő edzések pozitív hatásai közé tartozik, hogy növelik a HDL - azaz jó koleszterin - szintjét, és csökkentik az LDL - vagyis a rossz koleszterin - szintjét a vérben, megakadályozva a stroke és a szívroham kialakulását.

Befolyásolja az anyagcserét

A Cleveland Clinic azt írja, az izomtömeg befolyásolhatja az anyagcsere működését. Ennek az az oka, hogy a testnek több energiára (kalóriára) van szüksége az izom felépítéséhez és fenntartásához, mint a zsíréhoz. Ezért a nagyobb izomtömegű emberek gyakran több kalóriát égetnek el, mint azok, akik testén kevesebb az izom.

A cikk az ajánló után folytatódik

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Az eredmények tehát azt mutatják, hogy még az olyan emberek számára is hasznos lehet a súlyzós edzés beiktatása, akik rendszeresen végeznek kardiogyakorlatokat, mert a két mozgásforma együttese megduplázza annak az esélyét, hogy tovább éljünk.

Új, hatékony gyógymódot találhattak a súlyos betegségre: ígéretesek az eredmények

Egy súlyos betegségre, az örökletes angioödémára találhattak gyógymódot a kutatók az első vizsgálatok szerint.

Elolvasom

(A képek forrása: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük