Mindenki tisztában van vele, hogy a mozgásszegény életmód és a finomított szénhidrátokban gazdag táplálkozás elhízáshoz, illetve egészségügyi problémák kialakulásához vezet. Vannak azonban más táplálékok, illetve szokások, melyek lassítják az anyagcserét, puffadáshoz vezetnek, továbbá kedveznek a plusz kilók kialakulásának. Lapozd át az alábbi galériát, és ismerd meg őket!

Ha a hétköznapok során jellemzően nem alszod ki magad, szervezetedben több étvágynövelő hatású ghrelin hormon, illetve kevesebb - a jóllakottság érzésének kialakításáért felelős - leptin termelődik. Tudj meg többet a folyamatról!

Jó dolog a kollégákkal trécselve ebédelni, ám ha evés közben beszélsz, egyúttal levegőt is nyelsz, amitől felpuffad a hasad. Mindez nem csupán átmeneti felfúvódáshoz vezet, hosszú távon lassítja az anyagcserét.

A kukoricapelyhekről, müzlikről legtöbben úgy gondolják, hogy egészséges, diétás reggelinek számítanak. Vásárláskor azonban érdemes átböngészned alaposan az összetevők listáját: ha túl sok cukrot, színezéket és egyéb adalékanyagot látsz, hagyd a terméket a polcon. A zabpehely lehet az egészségesebb alternatíva számodra.

Azt hiheted, ha rendszeresen eszel gyümölcsjoghurtot, azzal jót teszel. Valójában a készen kapható termékek legtöbbjéhez cukrozott gyümölcspépet használnak, ami lássuk be, nem kifejezetten diétás vagy egészséges.

Mindennap iszol gyümölcslevet? Először is nem mindegy, hogy pontosan milyet választasz: levet, italt vagy nektárt. Másrészt fruktóztartalmánál fogva mindegyik változat hizlal.
Mikor eszel utoljára?
A vacsora időpontja is meghatározó lehet a fogyókúra szempontjából. Kattints az alábbi videóra, és kiderül, hogy mikorra érdemes időzíteni a nap utolsó étkezését.