Óraműpontossággal működik majd az emésztés: ezt az egy dolgot kell betartani hozzá 45 felett
A plusz kilókat is távol tartja, ha így eszel.
A kor előrehaladtával minden lelassul a szervezetben. A sejteknek több időbe telik regenerálódni, így lassabb a gyógyulás, nehezebben fejlődnek az izmok. Az izomtömeg csökkenésével pedig az anyagcsere és az emésztés is lomhább lesz.
Nem megfelelő táplálkozás mellett sokan tapasztalják, hogy a súlyfeleslegük egyre csak gyarapszik, ahogy idősödnek. Eközben gyakran emésztési problémákkal - például szorulással, puffadással - küszködnek, amitől még inkább nagynak tűnik a hasuk. Nem kell azonban ennek feltétlenül így történnie.
Lassú emésztés ellen
A hormonoknak kiemelkedően fontos szerepük van az anyagcseréhez és emésztéshez kapcsolódó folyamatok szabályozásában, például az éhség és a jóllakottság érzetének kialakításában. A hormonok működését és ezen keresztül az emésztést is lehetséges befolyásolni.
A hormonok közt az éhségért nagyon nagy részben a ghrelin felel, míg a teltséget a leptin jelzi a szervezet felé. Ha egészséges szinten szeretnéd ezeket tartani, akkor először is nagyon fontos, hogy elegendő mennyiséget pihenj és aludj, valamint rendszeresen étkezz.
Az emésztési folyamatokat szabályozó hormonok akkor fognak csak óraműpontossággal működni a szervezetedben, ha szigorú napi rutinod van. Ennek része, hogy mindennap fél órás pontossággal ugyanakkor kelsz és fekszel le, valamint naponta legalább háromszor eszel, és az étkezések időpontja sem csúszkál fél óránál többet. Nem számít rendszeresnek a napi két étkezés még akkor sem, ha állandó az időpontjuk, sőt, az sem jó, ha ötször eszel, de néha 11 órakor, máskor 14 óra után ebédelsz.
Ha viszont odafigyelsz a táplálkozás és az alvás rendszerességére, akkor várhatóan ehhez alkalmazkodik az emésztésed is. Ennek részeként normalizálódik a széklet gyakorisága, csökken a puffadás, sőt, a vércukorszint is egyenletesebben alakul, így nem leszel farkaséhes, és nem fogsz össze-vissza nassolni, ami segít abban, hogy ne szedj fel plusz kilókat. Ez 40-45 éves kor felett még nagyobb jelentőséget kap, de jó, ha minél korábban kialakul a rutin.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Plusz egy fontos dolog
Az izomtömeg csökkenése és az anyagcsere lassulása ellen nagyon sokat tehetsz azzal is, ha mozogsz. Különösen az izmok számára terhelést jelentő erősítő edzések hatékonyak, melyek arra ösztönzik a testet, hogy ne elbontsa az izmokat, hanem lehetőleg építse őket. Már heti két-három alkalommal fél óra edzés is segíthet abban, hogy a szervezeted olyan jól működjön, mint egy fiatalabb, de kevésbé edzett test.
Sosem késő elkezdeni
Ezeket a sportokat akár akkor is elkezdheted, ha már elmúltál ötvenéves. Fitten és jó formában tartanak, anélkül, hogy az ízületeid rámennének.
OLVASD EL EZT IS!
- életmódváltás
- végleges fogyás
A lapos has titka egy 40 éves, hétköznapi nő szerint: így étkezik, hogy feszes maradjon
- életmód
- egészséges étkezés