Mi állhat a rohamos hízás hátterében? 3 ok, ami miatt brutálisan hamar felszaladnak a kilók
Ha ezeket a tüneteket tapasztalod magadon, érdemes orvoshoz fordulni.
A hirtelen súlygyarapodás soha nem egészséges. A kilók általában lassan kapaszkodnak fel az emberre. Szinte észre sem veszi. Ha napi szinten mérni tudod a hízásodat, akkor érdemes elgondolkodni a kiváltó okokon.
A súlygyarapodás számos egészségügyi kockázattal bír. Ráadásul a gyors hízást lehet, hogy nem bírja a bőröd, így striák alakulhatnak ki. Az alábbi okoknak köszönhetően akár napi 30 dekát is felszedhetsz.
Sportolás elhagyása
Ha korábban sokat sportoltál, és hirtelen elhagytad a mozgást egy betegség vagy valamilyen más külső ok miatt, lehet, hogy ez okozza a súlygyarapodásodat. Ha ugyanannyit eszel, mint korábban, a bevitt többletkalóriákat, melyeket előtte elégettél, el fogja raktározni a szervezeted.
Ez az oka annak is, hogy sok versenysportoló plusz kilókat szed magára, amikor abbahagyja a versenyzést. Az izomtömeg és az energiaszint megtartásához a sportolóknak többet kell enniük. Ha az egyenletből ezután kivonjuk a sportot, az eredmény hízás lesz.
Ha valamilyen okból, például betegség vagy baleset miatt mellőznöd kell a mozgást, próbáld meg fokozatosan mérsékelni a kalóriabevitelt.
Cushing-szindróma
A Cushing-szindróma során a mellékvesekéreg túlműködése következtében túltermelődik a kortizol hormon. Ez a hormon felelős azért, hogy a szervezet reagálni tudjon a stresszhelyzetekre és a betegségekre, így a test minden szövetére hatással van.
A Cushing-szindrómának számos fizikai tünete van, ezek alapján fel lehet ismerni. A legjelentősebb ezek közül az elhízás. Ilyenkor a súly elsősorban a hasi területekre rakódik le. Jellemző továbbá a nyak hátsó részén egy púpszerű zsírpárna kialakulása. Az arc is megpuffad, és pirosas színt ölt. Előfordulhat szokatlan szőrnövekedés is.
A betegséget depresszió, csontritkulás, cukorbetegség és izomgyengeség kísérheti, ezért különösen fontos idejében észrevenni, majd orvoshoz fordulni vele.
Pajzsmirigy-alulműködés
A pajzsmirigy-alulműködés szinte bármely életkorban kialakulhat. Megjelenése általában valamilyen hormonális változáshoz köthető. A pajzsmirigyhormonok serkentik az anyagcserét, így alulműködés esetén az lelassul.
Többek között ennek köszönhető, hogy a betegség egyik legszembetűnőbb tünete a hirtelen súlygyarapodás. Emellett jelentkezhet még fáradtság, rossz közérzet, koncentrációcsökkenés, hajhullás és menstruációs zavar is.
Egy-egy tünet fennállása önmagában nem utal egyértelműen pajzsmirigyzavarra, az együttes megjelenésük esetén viszont érdemes orvoshoz fordulni, mert a pajzsmirigy-alulműködés olyan más, komoly betegségek kialakulásában is szerepet játszik, mint a pánikbetegség, a depresszió és a szívritmuszavar.
A gomba ellenes plusz
A Micovag Plus hüvelykúp természetes eredetű összetevőkkel, tejsavval és kamillakivonattal egészíti ki a hüvelygomba kezelését. A tejsav visszaállítja a normál hüvelyi pH-t, így képes gátolni a gombák szaporodását, a kamillakivonat pedig enyhíti az égő érzést és csillapítja a kellemetlen viszketést. A Micovag Plus hüvelykúp a tünetek enyhítésével teszi teljessé a célzott gombaellenes terápiát. A gyógyszertárakban vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz.
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!
Promóció
Magyarországon a jódos pajzsmirigyzavar a leggyakoribb, minden ötödik nő érintett. A szülés idején megnő a szervezet jódigénye, így ilyenkor különösen gyakori a kialakulása.
Megváltozik az arc a betegségtől: mi mutatja, hogy a pajzsmiriggyel komoly baj van?
Nézegess képeket!
Elolvasom