A garatmandula gyulladásáért legtöbbször vírusok - adeno- és a rhinovírusok -, ritkábban baktériumok - Streptococcusok - felelnek. A gennyes mandulagyulladás akkor alakul ki, ha a szerv nem szolgálja megfelelően a szervezet védekező rendszerét, ilyenkor a mandulák felszínén apró sárgás-fehéres pöttyök jelennek meg. Súlyos esetben természetesen az orvos által előírt gyógyszeres kezelésre van szükség, ám az őszi-téli időszakban sokat segíthetnek az alábbi házi gyógymódok is. Ha mindegyiket beveted, akár egy nap alatt is búcsút inthetsz a problémának. Lapozd át az alábbi galériát!

A gyömbérben lévő hasznos illóolajak - a gingerol és a shogaol - vérkeringést serkentő, gyulladáscsökkentő hatású vegyületek. Ha 2 deciliter forró vízzel öntöd le, akkor is jótékony hatású a gyömbér, de érdemes kipróbálnod úgy is, hogy belekevered pár evőkanál - baktériumölő vegyületeket is tartalmazó - mézbe.

Ha gyulladt a mandulád, talán nem az érdes pirítóst kívánod meg elsőként, de egy nagy gerezd fokhagymával megkenve sokat javíthat az állapotodon. A pirítós ugyanis mikrosérüléseket ejthet a gyulladt mandulán, amikbe bejutnak a fokhagyma baktérium- és vírusölő kénvegyületei, így pedig hatékonyabban fejtik ki gyógyhatásukat. Korábbi cikkünkből többet is megtudhatsz a fűszernövény előnyös tulajdonságairól.

Az inhalálálás szinte bármilyen légúti panasz esetén segíti a gyógyulást. Mandulagyulladás esetén csepegtess a forró vízbe fertőtlenítő, légúttisztító hatású illóolajat: teafaolajat, eukaliptuszt, gyömbért, borsmentát vagy kámfort. Az inhalálást követően rögtön bújj ágyba, nehogy megfázz!
Mennyi C-vitaminra van szükséged?
Ha szeretnéd megelőzni az őszi-téli légúti fertőzéseket, a C-vitamin segít erősíteni az immunrendszeredet. De tudod, mennyit kell szedned belőle?