3 egészségügyi probléma, amit forralt borral orvosolhatsz
A forralt bor jó hatással van az egész szervezetedre.
Köztudott, hogy napi egy pohár vörösbor jótékonyan befolyásolja az egészséget: a folyékony antioxidáns véd a szív- és érrendszeri problémák kialakulása ellen, csökkenti a gyulladásos eredetű panaszokat, sőt, a magas vérnyomásra is pozitív hatással van.
Ezek után nyilván nem meglepő, hogy felforralva is bevethető ez a csodaszer, különösen a megfázásos tüneteket lehet vele remekül enyhíteni. De alkalmazható lelassult anyagcsere és libidócsökkenés ellen is. Nem csupán maga a vörösbor, hanem a hozzá kevert fűszerek is nagy szerepet játszanak ezen hatások elérésében.
Természetesen ez nem jelenti, hogy ész nélkül kell a forralt bort inni, napi 3 deciliternél többet nem ajánlott belőle fogyasztani - még akkor sem, ha az alkoholtartalom egy része elillan a főzés hatására -, ennyi is elég ahhoz, hogy kifejtse a hatását.
Köhögés ellen
A meleg italok eleve jót tesznek a különböző náthás megbetegedések esetén, de a forralt bor a benne található szegfűszegnek és fahéjnak köszönhetően ennél többre is képes.
A két fűszernövény ugyanis erős baktérium- és vírusölő hatással bír, azaz fertőtlenítik a torkot és a garatot, így segítenek a köhögés leküzdésében, és a gyulladásos eredetű panaszokat is orvosolják.
Lelassult anyagcsere ellen
A meleg italok alapvetően megkönnyítik az emésztési folyamatokat. Fogyókúrás körökben a fahéj nem ismeretlen, a fűszernövény serkenti az emésztőnedvek termelését, köszönhetően a benne lévő nyálka- és cseranyagoknak, valamint illóolajoknak.
Ezek az anyagok a gyomor-béltraktusban fejtik ki hatásukat, vagyis lelassult anyagcsere esetén kifejezetten hasznos segítségnek számítanak. Egyre ügyelj csak, ha nagy mennyiségű cukor is kerül a forralt borba, az lelassítja az emésztést - használj helyette eritritet, amiről bővebben itt olvashatsz.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Lusta libidó ellen
A forralt bor antioxidáns hatásának köszönhetően serkenti a vérkeringést, átmelegítve a testet, és alkoholtartalma révén oldja a feszültséget. Emellett a szegfűszeg vágyfokozó hatással bír, ezek kombinációja pedig elég ahhoz, hogy a lusta libidó újra életre keljen. Ha akár neked, akár a párodnak gondja van ilyen téren, érdemes a karácsonyi nedűt fogyasztani, természetesen mértékkel.
A tökéletes forralt bor
A vásárokban kapható forralt borok általában nagyon sok cukrot és vizet tartalmaznak, ezért a legjobb, ha otthon készíted el magadnak a forró italt. 2 deciliter vörösborhoz önts 1 deciliter vizet, majd tedd fel főni. Adj hozzá egy evőkanál eritritet, tegyél bele egy egészen pici darabka fahéjrudat, pár szem szegfűszeget, egy frissen szeletelt narancskarikát, majd lassú lángon kezdd el főzni az italt. Nem muszáj felforralni, mikor elég forró, akkor egyszerűen zárd el alatta a gázt. Töltsd bögrébe, és tegyél bele ízlésed szerint frissen facsart citromlevet. Ha nem szeretnéd eritrittel édesíteni, érdemes egy kanál mézet tenni a forralt borba - ilyenkor azonban várd meg, amíg 40°C alá hűl, hogy ne vesszenek el a méz értékes vegyületei a hő hatására.
- vörösbor
- fahéj
- libidó
- anyagcsere-javítás
- gyógyító táplálékok
- bor
- gyógyító fűszernövények
- szegfűszeg
- köhögés
- Életmód
OLVASD EL EZT IS!
- c-vitamin
- homoktövis
20-szor annyi C-vitamin van benne, mint a narancsban
- táplálkozás
- zöldség
Képeken a világ 6 legegészségesebb étele
- fertőzés
- méz